Клінічна лікарня Івано-Франківська
Клінічна лікарня Івано-Франківська 5 канал

На Прикарпатті лютує кір: померла молода жінка, що мала тяжкі ускладнення

Кір забрав життя молодої прикарпатки. Принаймні такі підозри мають медики на Івано-Франківщині. Кажуть, ймовірно 25-річна жінка хворіла не лише на ГРВІ, а й на кір. То що саме стало причиною смерті – з'ясовують

Кір лютує на Прикарпатті. По медичну допомогу від початку року звернулися понад 850 прикарпатців. З них більше половини  діти. Вже є перші жертви. 

Ймовірно, кір став причиною смерті 25-річної мешканки Надвірнянського району. Медики кажуть, що спочатку жінка хворіла на ГРВІ. 1 лютого її в тяжкому стані доправили до обласної інфекційної лікарні. Проте врятувати не змогли. Зараз фахівці проводять експертизи та встановлюють точні причини смерті.

"Можливо, там іще нашарування грипу, запалення легень  пневмонія, були проблема зі здоров'ям жінки до виникнення захворювання, нашарувався кір. Тобто всі ці тяжкі хвороби могли дати таку картину, що призвела до смерті. Поки що ми говоримо про підозру. Відібрані всі необхідні матеріали. І зараз проводять патанатомічні й вірусологічні дослідження, які підтвердять цей випадок або спростують його",  коментує обласний епідеміолог Департаменту охорони здоров'я ОДА Марія Бойко.

Захиститися від ускладнень недуги можна – зробивши щеплення, запевняють лікарі. Утім, на цілу область залишилося близько тисячі доз вакцини.

Клінічна лікарня Івано-Франківська
Клінічна лікарня Івано-Франківська5 канал

Дворічній Ганнусі зробили щеплення раніше, поки ще не було дефіциту на вакцину. Мама переконалася в  ефективності щеплення. Торік дівчинка захворіла на кір, однак обійшлися легким переляком.

"Тільки завдяки тому, що в нас було щеплення, ми мали дуже легеньку форму. Тобто в нас це все відбувалося, напевно, впродовж трьох-п'яти днів. Висипка була, але не така як у невакцинованої дитини. Була температура, та нам сказали, що ми на п'ятий день вже можемо навіть виходити на вулицю і контактувати з дітками. Я, правда, перестрахувалася, і ми побули вдома десять днів",  розповідає мама Оксана Середюк.

Посадовці кажуть: у Міністерстві охорони здоров'я вже погодили передачу додаткової партії вакцини проти кору на Івано-Франківщину з інших областей. Це близько п'яти тисяч доз. Однак і цього замало.

"Наша така приблизна потреба на принаймні два-три-чотири місяці роботи  це в межах 20 тисяч доз. Зважаючи на те, яка кількість дітей, дорослих, підлітків не отримала щеплення, і яка зараз кількість охочих  отримати щеплення",  пояснює Марія Бойко.

Отримати додаткову вакцину прикарпатські медики сподіваються до кінця тижня. Тоді зможуть продовжити щеплення.

Ольга Рега, Сергій Попович, Івано-Франківськ, "5 канал"

Попередній матеріал
До громадської ради доброчесності входять особи, які мають конфлікт інтересів – Волох
Наступний матеріал
Кириленко розповів, кому найперше вигідне напруження у стосунках України й Польщі
Loading...