Епідемія, захворювання, діти, кір

"Дискримінація дітей" чи здоровий глузд: чому три тисячі дітлахів в Одесі не можуть потрапити до школи

В Одесі батьки вимагали дозволити і нещепленим школярам відвідувати навчальні заклади. Вони категорично відмовляються вакцинувати своїх дітей від смертельно небезпечних інфекцій, спалахи яких регулярно фіксують нині по всій Україні

Без щеплення від кору до школи – зась. Таке рішення комiсiя з техно-екологiчноï безпеки ухвалила ще наприкінці грудня. Щоби всi встигли зробити вакцинацію, чиновники навіть продовжили канікули. Але розпочали навчання у школі не всі учні. 

До навчальних закладів не можуть потрапити понад три тисячі дітлахів. Робити їм щеплення батьки відмовилися і тепер вийшли на мітинг.

"У нас шість дітей. З них четверо – вакциновані, але все одно хворіли на кір. Кожен – по-різному. У Назара були проблеми по онкології, не хочемо зайвий раз із ним ризикувати. Але ми хочемо, аби наша дитина відвідувала школу", – зазначає бабуся школяра Тетяна Семенюк.

До акції протесту батьки залучили й дітей.

"Це дискримінація дітей, коли щеплених пускають до школи, а нещеплених – ні. Ми ж – однакові люди", – обурюється школярка Маргарита Петрова.

Натомість чиновники вважають: дискримінація в тому, що нещеплені діти відвідують колективи і наражають на небезпеку інших школярів.

"За несприятливої ситуації ми ставимо під загрозу захворіти і мати тяжкі наслідки насамперед нещеплених дітей. Право на життя має більший пріоритет, ніж право на отримання освіти", – наголошує директор департаменту охорони здоров'я Одеської міськради Євген Григор'єв.

Нещепленим дітям у департаменті освіти пропонують дистанційне навчання за індивідуальним планом. Коли колективний імунітет сягне необхідного відсотка, їм дозволять відвідувати школу, втім, доведеться скласти іспит.

"Дамо посилання на інтернет-ресурси, де є фрагменти уроків із вивченням матеріалу за тими темами, які діти не зможуть почути в школі. Організуємо індивідуальні консультації, плюс атестація за пропущеними предметами відбудеться тільки після того, як всі ці пункти будуть виконані", – заявила директор департаменту освіти і науки Одеської міськради Олена Буйневич.

Батьки вважають програму дистанційного навчання недосконалою, адже в дітей виникає багато запитань. Деякі школи вирішили піти назустріч батькам – готові відкрити "ізоляційні класи".

"Тих, хто принципово не хоче робити щеплення, змушувати не можна. В нас є аудиторії, де дитина ця одна. Якщо її приведуть, будемо давати індивідуальні заняття. Вчитель буде сидіти, навчати. Тож ми не відстороняємо від занять, проте дитина не контактуватиме з іншими дітьми", – коментує директор гімназії №2 Сергій Вегерчук.

А медики попереджають: зробити щеплення навіть тим, хто на це погодився, нині неможливо. Вакцини в регіоні поки що немає.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"

Попередній матеріал
Повернення делегації РФ зруйнує систему ПАРЄ – Климпуш-Цинцадзе
Наступний матеріал
"Ночівля під блокпостом": чому на КПВВ з ОРДЛО в чергах люди годинами чекають