За роки існування пункту пропуску "Новотроїцьке", туди ані достатньої кількості прикордонників не змогли відрядити, щоби швидше людей пропускати, ані облаштувати там цивілізовані умови перебування громадян України.
Неля Василівна повертається додому в окуповану Макіївку. На підконтрольну Україні територію їздила до родичів. Бідкається: на дорогу витрачає багато часу.
"Десь ми стояли півтори години під блокпостом. Холодно було", – розповідає Неля Василівна.
Пані Неля не одна, хто скаржиться на довгі черги на КПВВ Новотроїцьке. "Іноді бувають кілометрові черги, а іноді доводиться по дві-три години стояти", – зазначає пані Тетяна.
Після новорічно-різдвяного затишшя пасажиропотік тут знову зріс. Щодня лінію розмежування перетинають у середньому п'ять тисяч пішоходів і тисяча автомобілів. Прикордонники запевняють: аби пришвидшити процедуру контролю, збільшують кількість нарядів. Крім того, готові продовжити і час роботи пункту.
"Маємо резерви на відділи, щоб, як буде великий пасажиротранспортний потік, спрямувати їх у КПВВ. Також у нас є додаткові автобуси", – каже старший зміни прикордонних нарядів КПВВ "Новотроїцьке" Анатолій Сарахман.

Та хоч і стараються, але фізично прикордонники не встигають перевірити усіх охочих перетнути лінію розмежування до закриття пункту пропуску. Подорожувальники змушені залишатися до ранку в наметах, які розгорнули рятувальники.
"Ми тут стоїмо вже третій рік. І до сьогодні ані копійки коштів для фінансування цього об'єкту з районного чи місцевого бюджетів не виділено", – розповідає перший заступник начальника Волноваського загону ГУ ДСНС в Донецькій області Валерій Тремаскін.
Тим часом в уряді планують виділити на облаштування чотирьох КПВВ на Донеччині по чотири мільйони гривень. І за три-чотири місяці якість обслуговування та інфраструктура пунктів мають поліпшитися.
Анастасія Старостенко, Олег Корінний, Донецька область, "5 канал"
Дивіться також фотогалерею за темою:
ОБСЄ показала військову колону, що увійшла до окупованого Луганська – фоторепортаж