КПВВ 'Новотроїцьке'
КПВВ 'Новотроїцьке' 5 канал

"Ночівля під блокпостом": чому на КПВВ з ОРДЛО в чергах люди годинами чекають

Багатогодинні та багатокілометрові черги вишиковуються до пунктів пропуску. Охочих дістатися мирної України тільки через КПВВ "Новотроїцьке" щодня близько п'яти тисяч й не всі з них встигають за день пройти перевірку, тож їм доводиться там залишатися і на ніч

За роки існування пункту пропуску "Новотроїцьке", туди ані достатньої кількості прикордонників не змогли відрядити, щоби швидше людей пропускати, ані облаштувати там цивілізовані умови перебування громадян України. 

Неля Василівна повертається додому в окуповану Макіївку. На підконтрольну Україні територію їздила до родичів. Бідкається: на дорогу витрачає багато часу. 

"Десь ми стояли півтори години під блокпостом. Холодно було", – розповідає Неля Василівна.

Пані Неля не одна, хто скаржиться на довгі черги на КПВВ Новотроїцьке. "Іноді бувають кілометрові черги, а іноді доводиться по дві-три години стояти", – зазначає пані Тетяна.

Після новорічно-різдвяного затишшя пасажиропотік тут знову зріс. Щодня лінію розмежування перетинають у середньому п'ять тисяч пішоходів і тисяча автомобілів. Прикордонники запевняють: аби пришвидшити процедуру контролю, збільшують кількість нарядів. Крім того, готові продовжити і час роботи пункту.

"Маємо резерви на відділи, щоб, як буде великий пасажиротранспортний потік, спрямувати їх у КПВВ. Також у нас є додаткові автобуси", – каже старший зміни прикордонних нарядів КПВВ "Новотроїцьке" Анатолій Сарахман.

КПВВ 'Новотроїцьке'
КПВВ 'Новотроїцьке'5 канал

Та хоч і стараються, але фізично прикордонники не встигають перевірити усіх охочих перетнути лінію розмежування до закриття пункту пропуску. Подорожувальники змушені залишатися до ранку в наметах, які розгорнули рятувальники. 

"Ми тут стоїмо вже третій рік. І до сьогодні ані копійки коштів для фінансування цього об'єкту з районного чи місцевого бюджетів не виділено", – розповідає перший заступник начальника Волноваського загону ГУ ДСНС в Донецькій області Валерій Тремаскін.

Тим часом в уряді планують виділити на облаштування чотирьох КПВВ на Донеччині по чотири мільйони гривень. І за три-чотири місяці якість обслуговування та інфраструктура пунктів мають поліпшитися.

Анастасія Старостенко, Олег Корінний, Донецька область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

ОБСЄ показала військову колону, що увійшла до окупованого Луганська – фоторепортаж

Військова техніка в Луганську
/
Військова техніка в Луганську
/
Військова техніка в Луганську
/
Військова техніка в Луганську
/
Військова техніка в Луганську
/

Попередній матеріал
"Дискримінація дітей" чи здоровий глузд: чому три тисячі дітлахів в Одесі не можуть потрапити до школи
Наступний матеріал
Юна, м'яка, рішуча: напередодні Олімпіади українська фігуристка провела майстер-клас для малечі
Loading...