Школа, Київ

Порожні класи та налякані батьки: яка ситуація із грипом та кором у школах Києва

Коли на спад пішов спалах кору, у столиці зафіксували поширення захворюваності на грип та ГРВІ. Ще й інколи дифтерією лякають. Подробиці щодо епідемічної ситуації у столиці з'ясовували кореспонденти "5 каналу"

1-А зустрічає порожніми партами. Наразі у школі №304 – це єдиний клас, закритий на карантин. Ще у п'ятницю на заняття не прийшло майже 30 дітей. Наступними мають закрити два четверті класи. Там кількість дітей, які захворіли на грип та ГРВІ, перевищила 20%, каже заступник директора школи. Однак повністю закривати навчальний заклад поки не планують. 

"У навчальному закладі – 1219 дітей. З них лише 14% через хворобу перебуває вдома. Тобто 86% – це учні, які здатні навчатися", – коментує заступник директора з навчально-виховної роботи школи № 304 Євген Сидоркін.

Аби не допустити збільшення кількості хворих, у школі щодня влаштовують профілактичні заходи: вологе прибирання, провітрювання та кварцування кабінетів. Нині у столиці 16 шкіл тимчасово призупинили навчання, а три школи закрили повністю. Загалом це майже 119 класів.

Найбільше хворих школярів на грип та ГРВІ зафіксували у Святошинському і Дарницькому районах міста. Жодного класу поки що не закрили у Шевченківському, Подільському, Печерському та Голосіївському районах.

Школа, Київ

У КМДА застерігають: якщо 20% учнів не відвідуватимуть школу, її керівники мають ухвалити рішення про цілковите або покласове призупинення роботи навчального процесу.

"Це ситуація, типова для зимового періоду. Ускладнило перебіг захворювання і те, що в нас було підвищення температури. І я сподіваюся, що зараз із пониженням температури цього тижня рівень захворюваності спаде і в нас буде така собі перерва",  – каже перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Водночас, у КМДА констатують: хворих на кір стає дедалі менше. Станом на ранок понеділка, 5 лютого, захворіло 13 осіб, з них семеро – діти.

Утім, лікарі застерігають, що може розпочатися друга хвиля захворювання. Батькам, які й досі не зробили дітям щеплення, радять не зволікати. У дитячій поліклініці на Оболоні за день від кору вакцинують близько 20 дітей. Здебільшого – це діти, старші шести років, яким роблять повторне щеплення.

"Проходить 21 день інкубаційного періоду і зараз може піти друга хвиля (захвоювання – ред.). Наприклад, сьогодні в садочку дитина захворіла й заразила інших. Все починається знову: друга дитина хворіє", – зазначає медсестра імунологічного кабінету дитячої поліклініки Галина Хітоніна.

Школа, Київ

Перед вакцинацією батьки мають надати довідку з садочка або школи, що в колективі немає інфекційних захворювань. Потім дитину обов'язково оглядає педіатр.

"Кір може давати пневмонії (запалення легень) ранні та пізні, енцефаліти, ускладнення на зір чи слух, а дуже грізне пізнє ускладнення кору – це підгострий паненцефаліт, який розвивається через роки після захворювання", – пояснює небезпеку інфекції педіатр дитячої поліклініки №1 Оболонського району Наталія Джупіна.

"Не вакцинуватися – це не вихід із ситуації. Нас перед цим (вакцинацією – ред.) оглянув педіатр, подивився, що дитина здорова,  немає протипоказань: горло не червоне, температура в нормі. І це було поштовхом, що можна робити вакцинацію", – каже мати вакцинованих дітей Тетяна Ленська.

А от чутки про спалах дифтерії у місті чиновники спростовують. Захворювання у столиці не реєстрували вже майже рік. Водночас, медики рекомендують батькам обов'язково робити щеплення дітям. Втім, не забувати й про себе.

Слід робити й профілактику захворювання – провітрювати кімнати, обмежити навантаження та за можливості не відвідувати велелюдних місць.

Дар’я Цисарук, Наталка Юрчук, Олександр Петровський, Андрій Третяк, "5 канал"

Попередній матеріал
Мультфім українки, який cпродюсувала Анджеліна Джолі, номінували на "Оскар": що про нього відомо
Наступний матеріал
У Раді збираються розглянути постанову про відхилення закону щодо реінтеграції ОРДЛО