1-А зустрічає порожніми партами. Наразі у школі №304 – це єдиний клас, закритий на карантин. Ще у п'ятницю на заняття не прийшло майже 30 дітей. Наступними мають закрити два четверті класи. Там кількість дітей, які захворіли на грип та ГРВІ, перевищила 20%, каже заступник директора школи. Однак повністю закривати навчальний заклад поки не планують.
"У навчальному закладі – 1219 дітей. З них лише 14% через хворобу перебуває вдома. Тобто 86% – це учні, які здатні навчатися", – коментує заступник директора з навчально-виховної роботи школи № 304 Євген Сидоркін.
Аби не допустити збільшення кількості хворих, у школі щодня влаштовують профілактичні заходи: вологе прибирання, провітрювання та кварцування кабінетів. Нині у столиці 16 шкіл тимчасово призупинили навчання, а три школи закрили повністю. Загалом це майже 119 класів.
Найбільше хворих школярів на грип та ГРВІ зафіксували у Святошинському і Дарницькому районах міста. Жодного класу поки що не закрили у Шевченківському, Подільському, Печерському та Голосіївському районах.
У КМДА застерігають: якщо 20% учнів не відвідуватимуть школу, її керівники мають ухвалити рішення про цілковите або покласове призупинення роботи навчального процесу.
"Це ситуація, типова для зимового періоду. Ускладнило перебіг захворювання і те, що в нас було підвищення температури. І я сподіваюся, що зараз із пониженням температури цього тижня рівень захворюваності спаде і в нас буде така собі перерва", – каже перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.
Водночас, у КМДА констатують: хворих на кір стає дедалі менше. Станом на ранок понеділка, 5 лютого, захворіло 13 осіб, з них семеро – діти.
Утім, лікарі застерігають, що може розпочатися друга хвиля захворювання. Батькам, які й досі не зробили дітям щеплення, радять не зволікати. У дитячій поліклініці на Оболоні за день від кору вакцинують близько 20 дітей. Здебільшого – це діти, старші шести років, яким роблять повторне щеплення.
"Проходить 21 день інкубаційного періоду і зараз може піти друга хвиля (захвоювання – ред.). Наприклад, сьогодні в садочку дитина захворіла й заразила інших. Все починається знову: друга дитина хворіє", – зазначає медсестра імунологічного кабінету дитячої поліклініки Галина Хітоніна.
Перед вакцинацією батьки мають надати довідку з садочка або школи, що в колективі немає інфекційних захворювань. Потім дитину обов'язково оглядає педіатр.
"Кір може давати пневмонії (запалення легень) ранні та пізні, енцефаліти, ускладнення на зір чи слух, а дуже грізне пізнє ускладнення кору – це підгострий паненцефаліт, який розвивається через роки після захворювання", – пояснює небезпеку інфекції педіатр дитячої поліклініки №1 Оболонського району Наталія Джупіна.
"Не вакцинуватися – це не вихід із ситуації. Нас перед цим (вакцинацією – ред.) оглянув педіатр, подивився, що дитина здорова, немає протипоказань: горло не червоне, температура в нормі. І це було поштовхом, що можна робити вакцинацію", – каже мати вакцинованих дітей Тетяна Ленська.
А от чутки про спалах дифтерії у місті чиновники спростовують. Захворювання у столиці не реєстрували вже майже рік. Водночас, медики рекомендують батькам обов'язково робити щеплення дітям. Втім, не забувати й про себе.
Слід робити й профілактику захворювання – провітрювати кімнати, обмежити навантаження та за можливості не відвідувати велелюдних місць.
Дар’я Цисарук, Наталка Юрчук, Олександр Петровський, Андрій Третяк, "5 канал"