До громадської ради доброчесності входять особи, які мають конфлікт інтересів – Волох

Експерт також розповів, як собі уявляють громадську раду доброчесності зарубіжні партнери України

При створенні Верховного Суду від громадськості виступала громадська рада доброчесності (ГРД). Це представники кількох грантових організацій, які увійшли до цієї ради, і вони мали право досліджувати: доброчесний чи недоброчесний. І як правило, з цим "недоброчесно" мали рахуватися, і щоб подолати їхнє вето, тобто їхній бан, треба було, щоб 13 із 16 членів вищої кваліфікаційної комісії проголосували за те, щоб не пускати і забанити цього суддю. Щоби подолати це, потрібен практично повний склад вищої кваліфікаційної комісії. Це дуже гарне сито, але вони (західні партнери – 5.UA) цим незадоволенні. Про таке в ефірі "5 каналу" повідомив блогер Карл Волох.

"А тепер питання полягає в тому, що замість ГРД нібито треба створити західну команду для цього суду, тобто західних визнаних авторитетів, експертів, які би мали зайти замість ГРД. До речі, по ній там є зауваження, в тому числі Венеційської комісії. Зокрема тому, що туди входять люди, які мають конфлікт інтересів. ПРиміром, суддів відбирають адвокати, які завтра з цими суддями будуть зустрічатися. Це не є аж так добре з точки зору Венеційської комісії та інших іноземних спільнот", – сказав експерт.

Волох також додав: "І от вони кажуть: давайте наберемо іноземців, а не ГРД. Наші наполягають, що мандат має бути такий самий, як був у ГРД. Тобто вони мають право банити, але подолати їхній негативний висновок 13 чи 14 членів вищої кваліфікаційної комісії, якщо вони разом проголосують. І от проти цього виступають нібито наші західні спонсори. Вони вважають, що як це дати українській вищій кваліфікаційній комісії суддів, а далі Вищій раді правосуддя право самим визначати. Це, мовляв, мають іноземці визначати і якщо вони кажуть, що цей суддя не може пройти, значить, він не може пройти".

При цьому Волох сказав, що нас знову "тримають за тубільців, яким можна втулювати будь-які буси". Що мав на увазі експерт, дивіться у повному відеоінтерв'ю:

Попередній матеріал
"Час. Підсумки дня": як ВР мусить відповісти на скандальний польський закон про "бандеризм" – відео
Наступний матеріал
На Прикарпатті лютує кір: померла молода жінка, що мала тяжкі ускладнення