Кір
Кір 5 канал

Міфи й жорстока правда про кір: що треба знати, як уберегтися, де хворіють в Україні

В Україні продовжують фіксувати спалахи кору. Від початку року захворіло понад 36 тисяч людей, з яких більшість – діти. 15 хворих померли від ускладнень

Піковим місяцем на захворювання виявився травень. Наразі сезонний спалах кору в Центрі громадського здоров'я фіксують переважно на заході країни. Тож медики попереджають: зволікати із вакцинацією не варто. Більше про ситуацію знають кореспонденти "5 каналу". 

У Львівську обласну інфекційну лікарню із кором Олена та її донечка потрапили в понеділок. В одинадцятимісячної Вікторії була температура до 40 градусів, стоматит і висип.

"До 20 днів тому ми були в дитячому розважальному центрі. Там дуже багато дітей. Можливо, там інфекцію підхопили. Не дочекалися щеплення… Дуже тяжко проходить це, складно дивитися, як вона страждає, плаче", – розповідає мама хворої доньки Олена Вдовиченко.

Кір
Кір5 канал

"У нас щоденно реєструються (хворі на кір). В окремі дні навіть понад 100 випадків захворювання щоденно. І крім того, найбільше реєструються спалахи в організованих колективах – це зазвичай школи", – розповідає заступник директора Львівського обласного лабораторного центру МОЗ Олег Когут.

Львівщина – перша серед областей за кількістю недужих на кір. За нею йдуть Івано–Франківська, Закарпатська, Одеська, Тернопільська області, а також Київ.

Кір
Кір5 канал

Марта на лікарняному ліжку від неділі. Жінка спершу подумала, що це звичайна сезонна застуда, оскільки почалося все з нежитю. Занепокоїлася лише тоді, коли піднялася висока температура, а на шкірі з’явився висип.

"З минулої середи я нічого не їла. Немає апетиту. Є тільки нудота, блювота. Коли в дитинстві проводили вакцинацію, мені також її робили. А коли вже доросла була, то і гадки такої не було", – зізнається жінка.

За словами лікарів, вакцинний імунітет може протриматися максимум 15 років. Саме тому в зоні ризику не лише діти, а і дорослі, які востаннє прищеплювалися в школі.

"Вакцинальний штам не зберігається пожиттєво. Пожиттєво зберігається імунітет від перенесеної хвороби. Людям, які не знають, чи хворіли вони на кір, не знають свого вакцинального імунітету, бажано здати антитіла на кір", – зазначає завідувачка інфекційного відділення Олександрівської лікарні Києва Тетяна Гайнутдінова.

Кір
Кір5 канал

Нові спалахи кору в областях епідеміологи пояснюють низьким рівнем вакцинації.

"Попередні роки, починаючи з 2009 року, не було достатньої кількості вакцин. Звичайно, і з антивакцинальною пропагандою, яка тоді на той час була дуже активна, не були отримані щеплення. І накопичився неімунний прошарок населення, який давав можливість поширюватися кору по Україні", – пояснює завідувачка епіднагляду за інфекційними хворобами ЦГЗ МОЗ Ірина Кисляк.

Натомість, Харківська область – одна з лідерів за кількістю вакцинованих. Від початку року тут занедужали 492 особи, з яких три сотні – дорослі. Більшість із них не мали щеплення.

Розпізнати кір на початку досить складно, оскільки хвороба схожа на звичайну застуду. Основні симптоми: висока температура, нежить, кашель, почервоніння очей, висип.

Кір
Кір5 канал

Саме тому лікарі активно агітують робити щеплення і дорослим, і дітям. До того ж вакцини вдосталь, кажуть у Міністерстві охорони здоров'я.

"Вакцина, яку використовують для профілактики кору, паротиту, краснухи – бельгійського виробника. Вона якісна, кваліфікована Всесвітньою організацією охорони здоров’я і безпечна. Ця вакцина безкоштовна для дитячого населення, а також для дорослого з груп ризику: медичні працівники, освітяни, військовослужбовці", – коментує завідувачка відділу імунізації ЦГЗ МОЗ Олена Левченко.

Кір
Кір5 канал

Усі інші можуть придбати вакцину. Її вартість в аптеках – близько 300 гривень.

Евеліна Михайленко, Ірина Саєвич, Оксана Нечепоренко, Руслан Альмухамедов, "5 канал"

Попередній матеріал
"Тітушковода" Крисіна повернуть із Торецької колонії до Лук'янівського СІЗО
Наступний матеріал
Справа Труханова: суд визначився, коли почнеться розгляд по суті
Loading...