Пішохідно-велосипедний міст
Пішохідно-велосипедний міст 5 канал

Як просувається зведення мосту від Володимирської гірки до Арки дружби народів – сюжет

Складнощів додає те, що будувати новий пішохідний шляхопровід доводиться винятково вночі

Будівництво пішохідного мосту від Володимирської гірки до Арки дружби народів відкриють до Дня Києва. Принаймні, встигнути зробити це – обіцяють у столичній адміністрації. Там певні, що таким чином місто стане привабливішим для іноземних туристів. На мосту облаштують кілька оглядових майданчиків, підлога та поручні будуть скляні. Загальний кошторис проекту – понад 200 млн грн. Утім бюджет ще коригуватимуть. Як реагують містяни на будівництво мосту – далі в сюжеті.

Будівництво мостового переходу почали ще наприкінці минулого року. Найперше узялися за зміцнення схилів Дніпра та встановлення там підпірних паль. Працювати доводилося лише вночі.

"Складність цього об'єкту полягає в тому, що він розташований в охоронній зоні метро, тому більшість робіт ми були просто змушені проводити винятково у нічний час", – пояснює заступник голови КМДА Олександр Спасибко.

На оглядовому майданчику робота нині кипить. Здати об'єкт в експлуатацію посадовці планують до дня Києва, тобто у травні. Міст за задумом мерії з'єднає два туристичних маршрути – Володимирську гірку та парк Хрещатий. Там планують облаштувати ще кілька оглядових майданчиків.

Підлога та поручні оглядових майданчиків будуть скляними. Вночі там вмикатимуть додаткове підсвічування. Звідти відкриватимуться краєвиди на Дніпро, панорами лівобережжя та історичного Подолу. Таким чином посадовці планують привабити до Києва якомога більше туристів. Міст сягатиме 200 м завдовжки, а завширшки – від 6 до 14 м.

Водночас найвища точка мосту сягатиме 32 м. Пересуватися там зможуть винятково пішоходи та велосипедисти. За підрахунками, будівництво мосту коштуватиме місту понад 200 млн грн. Утім у мерії наголошують, що бюджет ще коригуватимуть.

Перш ніж починати роботи з будівництва, підрядна організація мала отримати на це дозволи щонайменше від трьох установ. Йдеться про Міністерства культури, екології та природних ресурсів, а також столичного департаменту культури. За умови, якщо дослідники віднайдуть там артефакти – будівництво зупинять.

"Ми не знали насправді, що нам там чекає, оскільки дослідження на цій ділянці ніколи не проводилося. Одне із завдань, яке ми перед собою ставили, це було з'ясувати, коли ж було зроблено цю терасу під пам'ятником Володимиру. Нічого цікавого не знайшли, кераміка і кілька тарелей", – звітує заступник начальника Архітектурно-археологічної експедиції Інституту археології НАН В'ячеслав Баранов.

Доїхати ж до центру через будівництво мосту тепер нелегко. Комунальники частково перекрили ділянку дороги в напрямку Європейської площі для встановлення паль. Коли закінчать роботи – не кажуть.

Містяни ж в очікуванні – що з цього вийде.

Дар'я Цисарук та Олександр Петровський, "5 канал"

Після року реалізації: київський "Міст закоханих" засяяв новими барвами – фотогалерея

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У Луцьку більш як тисячу школярів відсторонили від навчання – не було щеплень
Наступний матеріал
У нас немає інституту репутації, здорової альтернативи та середнього класу – Гопко
Loading...

У Києві запроваджують безкоштовний проїзд у наземному транспорті за карткою киянина

У столиці побудують цвинтар для тварин

У Києві чоловік дивом вижив після спроби накласти на себе руки – відео

У Києві відкрили нові безкоштовні стоматологічні кабінети – де шукати

У Києві на вихідні обмежують рух Північним мостом

У Нью-Йорку підірвали міст через річку Гудзон – видовищне відео