Маля
Маля 5 канал

Допомога для малюків: волонтери подарували київському пологовому будинку газоаналізатор

Необхідних 250 тис. грн для купівлі газоаналізатора зібрав Всеукраїнський центр волонтерів People's Project

Газоаналізатор для детальних досліджень крові передчасно народжених немовлят з'явився в київському пологовому будинку №3. Вкрай необхідний апарат придбали завдяки волонтерам та проекту "Допоможи мені дихати!". Кошти збирали в інтернеті. І надходили вони з усього світу. Нині газоаналізатор вже допомагає рятувати дитячі життя. У палаті інтенсивної терапії новонароджених була і кореспондент "5 каналу".

Півроку волонтерських зусиль, 250 тис. грн зібраних коштів і тепер новенький газоаналізатор допомагатиме лікарям визначити правильну дозу кисню, яку потребують передчасно народжені малюки у перші хвилини їхнього життя.

Одна з них – Улянка. Дівчинці лише дві доби. Маля важить менше двох кілограмів, адже народилося раніше терміну. Мати дівчинки покинула її одразу після пологів. Тут, у відділенні інтенсивної терапії, вона перебуватиме найближчим часом. Стан дитини – складний, кажуть медики, тому для її виходжування активно використовують газоаналізатор.

Для повного точного аналізу потрібно лише два мілілітри крові та 30 секунд. Результати апарата допомагають медикам правильно підбирати терапію, зокрема, коли передчасно народженій дитині потрібно допомогти повноцінно дихати. Для цього використовують кисневу маску, а от дозування визначає новий апарат.

"Як правильно вентилювати, які параметри зменшувати, збільшувати, чого потребує дитинка, неінвазивної вентиляції, просто дотації кисню, чи агресивніших методів лікування. Завдяки цьому апарату ми працюємо впевнено та безпечно для пацієнтів наших маленьких", – наголошує завідувач відділення для новонароджених Ірина Костіна.

Необхідних 250 тис. грн для купівлі газоаналізатора зібрав Всеукраїнський центр волонтерів People's Project. Апарат придбали за кордоном. Кошти збирали ще від літа. Волонтери розповідають: поспішали, адже хотіли подарувати пристрій пологовому будинку на новорічно-різдвяні свята.

"Хтось перераховував великі суми, там 30 тис. грн, хтось 5 тис., хтось тисячу. А в основному люди, звичайні, допомагали по 100, по 50, по 200 грн. Дуже хотіли встигнути на Миколайчика чи на Новий рік зробити діткам такий подарунок. Причому, останній ривок був від кримчан. Саме з Криму надійшла остання гривня, яка була витрачена на цей апарат", – розповідає речник центру волонтерів People's Project Карина Струк.

Однак газоаналізатор – це не остання потреба цього пологового будинку. Замість плівки для рентгенапарата необхідний оцифровувач, що значно полегшить ренгтгенографію малюків.

Ірина Сисак, Олександр Горнейчук, "5 канал"

Попередній матеріал
Навіть підозру не оголосили: батьки вимагають покарати винних у смерті 13-річної дочки
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.СОМ": кіборг Микола Тихонов "Барін" в ефірі "5 каналу"
Loading...

Юні волонтери: школярі колядували всі свята, щоб допомогти незнайомому хлопчику

Незвичний обмінник "мрія – новорічна прикраса": у Маріуполі місцеві до благодійності долучилися

Долати недугу з усмішкою: у лікарні Франківська для дітей відкрили "кімнату позитиву"

Дискримінація хворих на ВІЛ/СНІД: в Україні запрацювала мережа параюристів-підлітків

Волонтери передали дитячій поліклініці Чернівців медобладнання на $20 тисяч

В Україні хочуть урівняти права батьків-одинаків