Фото із відкритих джерел

В Україні хочуть урівняти права батьків-одинаків

  У законопроекті йдеться про те, що під час прийому на роботу, чоловіки, що самостійно виховують дитину, не повинні проходити випробувальний термін

  У Верховній Раді України зареєстрували законопроект, що урівнює права чоловіків, які самостійно виховують дітей, із матерями-одиначками. Про таке повідомило "НВ".

  У законопроекті йдеться про те, що під час прийому на роботу, чоловіки, що самостійно виховують дитину, не повинні проходити випробувальний термін.

  Також у документі зазначено, що чоловіки мають право на матеріально допомогу.

  Проте президент Організації батьків-одинаків Олександр Мазур заявив, що внесення до законодавства пункту про батьків, які самостійно виховують дітей, навряд чи змінить ситуацію на практиці.

  Він стверджує, що в сімейному кодексі досі немає визначення, що таке неповна сім'я, і найперш необхідно унормувати цей аспект.

  "Є інтереси дитини, і ми всі, дорослі, повинні враховувати інтереси дитини. І не має значення, хто їх виховує, – мати або батько. Для початку маємо внести до сімейного кодексу поняття, що таке неповна сім'я, і хто така дитина, яка виховується одним з батьків, а не користуватися образливими формулюваннями як батько і мати-одиначка", – наголосив Мазур.

  Крім того, Наталія Близнюк – адвокатка, яка спеціалізується на сімейному праві, зазначила в інтерв'ю "Радіо НВ", що рівноправ'я батька й матері в цивільному та трудовому кодексі не має розмежування батьків-одинаків на жінок та чоловіків, теоретично їхні права рівні.

  Однак на практиці, суди і роботодавці більше дотримуються прав матерів.

  "Я думаю, що якщо такі поправки приймуть, то це справді дасть змогу досягти більшої рівності батька і матері. Бо на практиці, на жаль, у батьків-одинаків менше прав, ніж у матерів-одиначок", – зазначила правниця.

  Попередній матеріал
  ОБСЄ пропонує створити спільну місію з ООН на Донбасі – Клімкін
  Наступний матеріал
  У Міноборони назвали кількість військовослужбовців-дезертирів

  У Гриневич розклали по поличках закон щодо протидії булінгу – всі подробиці

  Із дитячої психіатричної лікарні в Дніпрі втекли двоє дітей

  Президент відвідує новозбудований Бориспільський академічний ліцей – відео

  Печатка в паспорті не є згодою на статеві відносини – кримінолог пояснила, чому

  На Київщині школярі намагалися продати товариша за 1 тис. гривень – поліція

  4-річний хлопчик після ускладнення від кору впав у кому: батьки Ярослава просять допомоги