Статеві відносини
Статеві відносини Depositphotos

Печатка в паспорті не є згодою на статеві відносини – кримінолог пояснила, чому

Часто-густо українські жінки думають, що є такий подружній обов'язок як секс. Нібито вони це винні чоловікові

11 січня в Україні набув чинності закон, який вносить зміни до Кримінального кодексу щодо обов'язкової обопільної згоди на секс. 

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" юрист-кримінолог, кандидат юридичних наук Анна Маляр розтлумачила ці нововведення.

"Згоду на статеві зносини треба запитувати щоразу. Крім того, ці зміни до законодавства більше про культуру статевих відносин, ніж про весь той хайп, який зараз відбувається. У чому полягає культура? В добровільності, в тому, що тобі мусить бути неприємно з людиною, яка зараз не хоче того самого, що і ти. Я бачу, що це більше просвітницька місія", – зазначає юрист.

Вона також пояснює, чому саме "штамп" у паспорті, тобто офіційний шлюб, не є згодою на статеві відносини.

"Зараз страшні речі вам скажу. Жарти – жартами, але я мала досвід глибинних інтерв'ю з нашими жінками вже такого поважного віку, які проживають у сільській місцевості, маленьких містечках. Вони так само щиро, як і їхні чоловіки, думають, що є такий подружній обов'язок як секс. І що їх, дійсно, ніхто не повинен запитувати; що вона чоловіку винна це. І вони в цьому живуть, і думають, що це такі подружні стосунки. Закон саме спрямований на цих людей, які не знають, що це взагалі-то вільне волевиявлення обох чи двох, чи трьох, чи скільки їх у цьому бере участь", – наголошує Анна Маляр.

Вона резюмує: "У будь-якому разі, якщо є статеві зносини – потрібно запитувати. Все інше вважається насильством – і до змін, і зараз".  

Більше подробиць – у відео: 

Дивіться також фотогалерею: 

Сальма Хайєк знялася у провокаційній фотосесії на тему насильства над жінками

Сальма Хайєк
/
Сальма Хайєк
/
Сальма Хайєк
/
Сальма Хайєк
/
Сальма Хайєк
/
Сальма Хайєк
/
Сальма Хайєк
/
Сальма Хайєк
/
Сальма Хайєк
/

Попередній матеріал
У Кривому Розі сталося руйнування перекриття в будівлі палацу культури – відео
Наступний матеріал
"З борщем і пампушками": патрульні Дніпра навідалися до поранених бійців в опіковому центрі