Закон України
Закон України president.gov.ua

Закон про згоду на секс: в Україні набули чинності зміни до кримінального кодексу – подробиці

  Примушування до аборту без добровільної згоди потерпілої тягне обмеження волі до 5 років або тюремний строк до 3 років

  Сьогодні, 11 січня 2019 року, в Україні набув чинності закон № 2227-VIII, який вносить зміни до Кримінального кодексу щодо обов'язкової обопільної згоди на секс.

   

  Зазначається, що відсьогодні змінюється визначення поняття "зґвалтування" та розширюється коло потенційних обвинувачуваних у примушенні до сексу. Раніше зґвалтування передбачало фізичне насильство, погрози або безпорадне становище. Зараз це вчинення дій сексуального характеру, пов'язаних із вагінальним, анальним або оральним проникненням в тіло іншої особи з використанням геніталій або будь-якого іншого предмета, без добровільної згоди потерпілої особи (зґвалтування).

  Покарання при цьому лишається таким, як і раніше, – тюремний строк до 5 років.

  Кримінальна стаття про примушування до сексу буде застосовуватися не тільки у разі матеріальної чи службової залежності потерпілого. Закон запроваджує окрему норму "примус до сексу" без будь-яких умов – тобто потенційним підозрюваним може бути не тільки начальник на роботі, а хто завгодно. Покарання – штраф до 850 грн або арешт до півроку.

  У новій редакції посилили санкції за схиляння до статевого зв'язку залежної особи. Нині за це загрожує арешт до півроку або обмеження волі до 3 років. Якщо ж одне із таких порушень скоїли з погрозами знищення, пошкодження або вилучення майна у потерпілого чи його родичів, або шантажуючи розголошенням відомостей, що ганьблять людину чи її родичів - передбачається обмеження або позбавлення волі до 3 років.

  Також запроваджено відповідальність не тільки за незаконне проведення аборту, а й за незаконну стерилізацію. За це кривдник може отримати 5 років у тюрмі із позбавленням права обіймати певні посади до 3 років або без такого. Примушування до аборту без добровільної згоди потерпілої тягне обмеження волі до 5 років або тюремний строк до 3 років за позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років чи без такого.

  Попередній матеріал
  Міноборони: Зникнення італійського фотографа на Донбасі – фейк
  Наступний матеріал
  Україна вийшла із зони ризику й отримала макрофінансову стабілізацію – Порошенко
  Loading...

  На Київщині поліція встановила підозрюваних у замаху на вбивство одного із забудовників – Аброськін

  У міськраді Білої Церкви відбувається обшук НАБУ: що відомо

  РПЦ незаконно забудувала у Лаврі 20 тисяч квадратних метрів – Ігор Луценко

  У справі побиття працівника "Антонова" відкрили провадження щодо поліцейських

  Закон про перейменування УПЦ МП набув чинності

  Відтепер, щоб утеплити дім, дозвіл не потрібен – заступник міністра