Києво-Печерська лавра
Києво-Печерська лавра Depositphotos

РПЦ незаконно забудувала у Лаврі 20 тисяч квадратних метрів – Ігор Луценко

Найбільш резонансним є випадок, коли в 2013 році Кабмін Азарова передав декілька десятків великих об’єктів нерухомості просто так

Колишня УПЦ МП, якій було передано нерухомості площею 30 тисяч кв. м на території Києво-Печерської лаври, набудувала там у незаконний спосіб ще майже 20 тисяч кв. метрів. Про це пише "Укрінформ".

"Площа всіх будівель Лаври – 60 тисяч кв. метрів. 30 тисяч було передано УПЦ МП, плюс 20 тисяч кв. м нерухомості було нею незаконним чином споруджено – це добудови, надбудови, побудови нових корпусів. Серед об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Лавра може претендувати на рекордсмена за кількістю перебудов", – сказав народний депутат України Ігор Луценко.

Він також висловив сподівання, що найближчим часом ця цифра буде офіційно зазначена і винних за це покарають за це.

За його словами, держава мусить вжити необхідних заходів, аби врятувати свій історико-культурний спадок, який свого часу було передано окремим релігійним організаціям. І найперше, це об’єкти нерухомості, передані у власність РПЦ.

"Це майно – сотні храмів по Україні, що мають високу історико-культурну цінність. Як правило, це все давалося із зобов’язанням укласти охоронний договір. Наразі можна говорити про те, що принаймні частково ці вимоги не були дотримані. Проблеми, які є в усіх регіонах, можна побачити на прикладі Лаври", – сказав Луценко.

Він наголосив, що РПЦ має таку велику кількість приходів за рахунок українського народу, тому що український уряд, починаючи з 1991 року, у 2010-х роках продовжував передавати ці об’єкти у власність релігійних громад цієї конфесії.

"Найбільш кричущим є випадок, коли в 2013 році Кабінет Міністрів Азарова передав декілька десятків великих об’єктів нерухомості просто так – без договору взагалі. Потрібно скасувати всі ці розпорядження – і нехай вони ідуть у суд і доводять, що ми їхні права порушили. В цій ситуації потрібна хоча б якась політична дія з боку Кабінету Міністрів, політична воля. Ніхто, крім Кабміну, цю проблему не вирішить, він має всі права скасувати рішення уряду Азарова", – зазначив нардеп.

Луценко також додав, що нині, в контексті переходу громад з однієї конфесії в іншу, велике завдання перед державою – промоніторити, що відбулося з цими пам’ятками, який їхній стан збереження, чи були укладені охоронні договори. Наступна частина роботи – це покарання винних.

"Необхідно зафіксувати всі факти нищення, руйнування, протиправного перетворення пам’яток, порахувати збитки і почати претензійну роботу. Так само покарати тих чиновників, котрі роками закривали очі на порушення", – зазначив депутат.

Луценко наголосив, що Мінкультури має ввести у склад комісії з інвентаризації Лаври громадськість і народних депутатів і ця комісія має також провести інвентаризацію незаконного будівництва на території заповідника, щоби передати це майно на баланс держави.

Нагадаємо, раніше 5.ua повідомляв, що, за словами Епіфанія, РПЦ і надалі існуватиме в Україні.

Також дивіться фотогалерею за темою:

Мережу заповнили меми про істеричну реакцію противників Єдиної Української Церкви – ФОТО

Меми щодо Об'єднавчого собору
/
Меми щодо Об'єднавчого собору
/
Меми щодо Об'єднавчого собору
/
Меми щодо Об'єднавчого собору
/
Меми щодо Об'єднавчого собору
/
Меми щодо Об'єднавчого собору
/
Меми щодо Об'єднавчого собору
/
Меми щодо Об'єднавчого собору
/
Меми щодо Об'єднавчого собору
/
Меми щодо Об'єднавчого собору
/

Попередній матеріал
Убивство іноземних студенток у Харкові: головний підозрюваний виїхав з України
Наступний матеріал
Польща пропонує призначити спеціального посла Генсека ООН з питань України: реакція МЗС

РПЦ і надалі існуватиме в Україні, нічого проти не маємо – Епіфаній

Глава РПЦ Кирило написав листа Вселенському Патріарху – чого вимагає

Закон про перейменування УПЦ МП набув чинності

ВР зобов'язала УПЦ МП зазначити в назві приналежність до Церкви Росії

Намісник Києво-Печерської лаври мав координувати заворушення під час Об'єднавчого собору – СБУ

В АП заявили, що припинення оренди приміщень лавр громадами УПЦ МП – це фейк