Патріарх РПЦ Кирило
Патріарх РПЦ Кирило news.church.ua

Глава РПЦ Кирило написав листа Вселенському Патріарху – чого вимагає

На думку чільника РПЦ, в Україні почали переслідувати Московську Церкву

Московський Патріарх Кирило написав листа Вселенському Патріарху Варфоломію із закликом не надавати автокефалію Помісній Церкві України. Текст звернення оприлюднений на сайті Російської православної церкви, передає "5 канал". 

На думку Кирила, митрополит Вінницький Симеон і митрополит Переяслав-Хмельницький Олександр, які брали участь у соборі в Києві, не представляють Московський Патріархат, тому він не може іменуватися об'єднавчим. Також російський патріарх намагається переконати, що в Україні почали переслідувати Московську Церкву.

У документі Патріарх Кирило називає представників Єдиної Української Помісної Церкви "розкольниками", проведення Обєднавчого собору – "політичною авантюрою" тощо. При цьому, глава РПЦ висуває низку вимог до Вселенського Патріарха. У разі їх невиконання, Кирило пригрозив Варфоломію "страшним судом".

"Ви назавжди втратите можливість слугувати єднанню святих Божих Церков, перестанете бути Першим у православному світі, що нараховує сотні мільйонів вірян, а завдані Вами страждання православним українцям підуть за Вами на Страшний суд неупередженого Господа нашого і будуть свідчити перед Ним проти Вас", – йдеться у тексті звернення Кирила.

Зазначимо, раніше вище керівництво України і представництво Української Помісної Церкви наголошувало: запобігатимуть і не допускатимуть жодної регілійної провокації.

Як інформував 5.UA, 20 грудня ВР зобов'язала УПЦ МП зазначити в назві приналежність до Церкви Росії. Відповідне рішення підтримали 240 народних обранців. Згодом представник Президента України у Верховній Раді Ірина Луценко розтлумачила основні положення законопроекту і пояснила, чи будуть штрафи за порушення

22 рудня Президент України Петро Порошенко підписав зміни до закону №5309 "Про свободу совісті та релігійні організації", раніше ухвалені парламентом.

"Люди мають конституційне право вільного вибору віросповідання. Зазначені зміни до закону створюють кращі умови для реалізації такого права для тих, хто вирішуватиме, до якої ж православної юрисдикції належати… Чи то до новоствореної автокефальної Православної Церкви України, чи то до тієї Церкви, яка наполягає на збереженні свого зв’язку і залежності від РПЦ", – прокоментував Глава держави.

Дивіться також фотогалерею: 

Мережу заповнили меми про істеричну реакцію противників Єдиної Української Церкви – ФОТО

Меми щодо Об'єднавчого собору
/
Меми щодо Об'єднавчого собору
/
Меми щодо Об'єднавчого собору
/
Меми щодо Об'єднавчого собору
/
Меми щодо Об'єднавчого собору
/
Меми щодо Об'єднавчого собору
/
Меми щодо Об'єднавчого собору
/
Меми щодо Об'єднавчого собору
/
Меми щодо Об'єднавчого собору
/
Меми щодо Об'єднавчого собору
/

Попередній матеріал
Віряни села на Волині скаржаться на тиск і погрози після переходу до ПЦУ – що відомо
Наступний матеріал
Посилений контроль на кордонах: у ДПСУ розповіли про особливі заходи безпеки на свята