5 канал

РПЦ розриває відносини з Константинополем: які в цього реальні наслідки

В УПЦ КП вважають, що Москва своїм рішенням розколює світове православ'я. Втім, переконані – на створення Помісної Церкви в Україні це не вплине

Рішення Синоду Російської Православної Церкви не змусить Вселенський Патріархат змінити своє рішення щодо надання автокефалії Українській Помісній Церкві. Таке переконання висловили в УПЦ Київського Патріархату. Як відомо, напередодні РПЦ на Синоді в Мінську розірвала відносини зі Вселенським Патріархатом. Чому і що це означає – коментарі збирали журналісти "5 каналу".

Посланці Вселенського Патріархату знову в Україні. Цього разу екзархи приїхали готувати ґрунт уже для фактичного вручення Україні документа про автокефалію Помісної Церкви.

"Ми повернулися із Владикою назад, щоб продовжити працю над останнім уже етапом. Котрий, ми надіємося, доведе нас до Об'єднавчого собору. А тоді – і до вручення новому предстоятелю документа, Томосу про незалежність, автокефалію Української Православної Церкви", – наголошує архієпископ Памфілійський Даниїл.

Тим часом Російська Церква на своєму Синоді, а як наслідок – і її українська структура, – пішли на конфлікт із Вселенським Патріархатом, розірвавши напередодні з ним відносин. Основна причина – дозвіл на створення Української Помісної Церкви.

Голова інформаційно-просвітницького відділу УПЦ (МП) Климент вважає: "Такі дії Константинопольського Патріархату, як грубе втручання на канонічну територію нашої Церкви, були наслідком, а точніше – причиною того, що в подальшому Священний синод ухвалив рішення про розрив євхаристійного спілкування".

У Київському Патріархаті вважають, що Москва своїм рішенням розколює світове православ'я.

"Російська Православна Церква, яка минулого тижня, фактично, була визнана структурою-агресором, що незаконно й неканонічно анексувала Київську митрополію наприкінці XVII століття, у відповідь також пішла в самоізоляцію", – зазначає секретар Священного синоду УПЦ КП Євстратій Зоря.

Водночас тут переконані, що розрив відносин РПЦ із Вселенським Патріархатом не вплине на створення Помісної Церкви в Україні: "Ми передбачаємо, що жодна з Помісних Православних Церков не послідує прикладу Московського Патріархату і не розриватиме відносин із Константинопольським Патріархатом".

В Українській Автокефальній Церкві ухвалу синоду РПЦ теж сприймають як винятково політичне рішення.

"Патріарху Кірілу з його годинником і на його літаку не можна долетіти до царства небесного... Це суто політична дія. Ніякої духовності там немає. Це суто політична акція, яка керується із Кремля, керується Путіним", – упевнений єпископ Української Автокефальної Православної Церкви Володимир.

"Як Росія зараз протиставила себе всьому світові в питаннях агресії на Донбасі, незаконної анексії Криму, "позиції" по Абхазії, Осетії, Придністров'ю, так зараз і РПЦ поставила себе на шлях самоізоляції та конфлікту зі світовим православ'ям", – акцентує Президент України Петро Порошенко.

Колишній священнослужитель Церкви Московського Патріархату, а нині – ректор Відкритого православного університету Георгій Коваленко вважає: ухвалені напередодні у Мінську рішення Синоду спрямовані на подальше загострення ситуації в Україні: "На жаль, синод Руської Православної Церкви нині намагається побудувати ті кордони і перепони між віруючими українцями, які в нас існували з 90-х років".

Крім розриву відносин із Константинополем Московська Церква також заборонила своїм вірянам відвідувати храми Константинопольської Церкви в усьому світі. Відвідав – покайся під час сповіді.

МВ, ДД, Євгенія Китаїва, "5 канал"

Томос близько: як Синод звіту екзархів чекає – ексклюзивні ФОТО

Екзархи прибули на Фанар звітувати на Синоді
/
Екзархи прибули на Фанар звітувати на Синоді
Екзархи прибули на Фанар звітувати на Синоді
/
Екзархи прибули на Фанар звітувати на Синоді
Екзархи прибули на Фанар звітувати на Синоді
/
Екзархи прибули на Фанар звітувати на Синоді
Екзархи прибули на Фанар звітувати на Синоді
/
Екзархи прибули на Фанар звітувати на Синоді
Екзархи прибули на Фанар звітувати на Синоді
/
Екзархи прибули на Фанар звітувати на Синоді

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір" на "5 каналі" – відео
Наступний матеріал
"Не забувати наших героїв": у Старобільску відкрили меморіальну дошку прикордоннику Євгенію Пікусу
Loading...

"Небезпечно, сумно і прикро": погрози РПЦ прокоментував Константинопольский Патріархат

Нові правила гри: які "підводні камені" є на шляху створення Української Помісної Церкви

Мінкульт про питання храмів: "Ми ні в кого зараз не забиратимемо майна"

Митрополит УПЦ МП: Є такий закон, що у вільній державі має бути вільна Церква

У Стамбулі почалося засідання Синоду Вселенського Патріархату

Автокефалії УПЦ у мене не просив тільки Янукович – Вселенський Патріарх