5 канал

Мінкульт про питання храмів: "Ми ні в кого зараз не забиратимемо майна"

В Україні свобода совісті. Кожен може молитися тому Богу, якому хоче. Кожному треба дати можливість самовизначитися, кажуть урядовці

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" міністр культури України Євген Нищук прокоментував одне з найболючіших питань – майнове питання Церков. Йдеться про власність Московського та Київського Патріархатів в Україні. 

"Попри, об'єктивно, ті емоції, я хотів би закликати, щоб ми не забігали наперед і рідше говорили про поділ майна, бо зараз треба дати можливість навіть для тих вірян, які були під юрисдикцією Московського Патріархату, прийняти ту думку, що, насправді, найголовніше – це Боже провидіння, мир і спокій в Україні", – зазначив міністр.

Він продовжив: "Тривалий час була така засторога для релігійної громади, що, мовляв, хтось не канонічний або вас не приймуть на небі тощо. Але зараз треба не лякати поділом майна. Це дуже важливо, бо ми можемо спровокувати недобрі справи. Насправді, як міністерство, яке опікується цим питанням, ми дотримуємося закону і в нас свобода совісті в країні. Кожен молиться тому Богу, якому хоче, ходить до тієї церкви, до якої хоче. У нас зараз є можливість вільного вибору. В тому числі у великої релігійної громади, яка була під юрисдикцією Московського Патріархату…

Хотілося б, щоб усе відбувалося у природній спосіб. Ми не хочемо говорити про те, хто ділитиме майно. Ми ні в кого зараз не забиратимемо жодного майна. Ми маємо дати можливість самовизначитися". 

Продовження розмови дивіться у відео: 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Як у Києві віряни УПЦ КП відзначали День Хрещення України-Русі – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У бік Ічні їдуть переповнені автобуси: попри заклики влади, люди повертаються додому
Наступний матеріал
З Дніпра до Києва побудують 4-смуговий автобан – Омелян
Loading...