Анна Маляр
Анна Маляр 5 канал

Потрібно запитувати, все інше – насильство: Анна Маляр про нові правила статевих взаємин

Потрібно запитувати у партнера, чи хоче він цих стосунків – незалежно від того, чи це подружня пара, чи ні

11 січня в Україні набув чинності закон, який вносить зміни до Кримінального кодексу щодо обов'язкової обопільної згоди на секс. Зокрема, змінюється визначення поняття "зґвалтування" та розширюється коло потенційних обвинувачуваних у примушенні до сексу. 

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" юрист-кримінолог, кандидат юридичних наук Анна Маляр розтлумачила певні нововведення.

"До введення змін так само потрібно було запитувати у партнера, хоче він цих стосунків, чи ні – незалежно від того, чи це подружня пара, чи ні. Взагалі немає значення, беруть участь у статевому акті дві людини чи більше. У будь-якому разі, якщо є статеві зносини – потрібно запитувати. Все інше вважається насильством – і до змін, і зараз", – наголошує юрист. 

Вона пояснює: "Єдине, що змінилося, – формулювання. Змінилися підходи до визначення зґвалтування, тому що раніше в законі був радянський атавізм, коли зґвалтування у природній спосіб (там, де потерпіла жінка чи можуть бути потерпілими діти) є зґвалтуванням, а якщо ми говоримо про інші способи – це вже не зґвалтування, це вже було задоволення природної пристрасті неприроднім способом. Це абсолютний атавізм і порушення рівності людей, тому що все, що насильницьке, – це мусить бути зґвалтування. Зараз, нарешті, законодавець все це стандартизував, як воно мусить бути. Це одна стаття. Якщо це насильницькі статеві зносини з проникненням в тіло людини – це зґвалтування. Це стаття 152 ККУ, а стаття 153 – це статеве насильство без проникнення". 

Більше подробиць – у відео: 

Дивіться також фотогалерею: 

Попередній матеріал
Підхід голови ВРУ Парубія та голови Нацради Австрії Соботки до преси – відео
Наступний матеріал
СБУ допитала Анатолія Гриценка щодо обставин російської агресії