Трансплантологія
Трансплантологія galinfo.com.ua

Неповнолітні зможуть стати донорами стовбурових клітин для братів і сестер – законопроект ВР

  Саме повнорідні діти є потенційними живими донорами для свого брата чи сестри, однак нині закон забороняє відповідні процедури з трансплантації

  У Верховній Раді зареєстрували законопроект про внесення змін до закону "Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині" (№9461). Автором проекту є депутатка від Блоку Петра Порошенка Марія Іонова, повідомляє УНІАН.

  Як стало відомо, законопроект передбачає, що живим донором гемопоетичних стовбурових клітин може бути особа віком до 18 років за таких умов:

  • наявність добровільної та усвідомленої згоди, наданої його законним представником у письмовому вигляді;
  • проведення трансплантації цього анатомічного матеріалу повнорідному брату або сестрі.

  Наразі чинне законодавство передбачає, що живим донором анатомічних матеріалів може бути лише повнолітня дієздатна фізична особа. Водночас пропоновані зміни наголошують: таке положення закону обмежує можливість бути донором малолітніх та неповнолітніх осіб для здійснення трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин кісткового мозку та периферичної крові їхнім братам чи сестрам.

  "Здебільшого, за результатами лабораторних досліджень і типування, саме такі діти є потенційними живими донорами для свого брата чи сестри. В інших країнах світу їхній кістковий мозок за згоди батьків використовують для трансплантації братам чи сестрам. Така можливість врятувати життя має бути передбачена в законі", – наголошується в тексті документа.

  Крім того, законопроект пропонує встановити, що до початку роботи спеціального органу влади, що опікується питаннями трансплантації, вся інформація про відповідні процедури має зберігатися в письмовому вигляді (медична документація) в закладах МОЗ, де її раніше отримав персональний чи сімейний лікар, або в закладах, діяльність яких пов'язана із трансплантацією.

  Також пропонується встановити, що трансплант-координатори зобов’язані самостійно внести до ЄДІСТ (Єдиної державної інформаційної системи трансплантації ) відповідні відомості протягом трьох робочих днів від початку її функціонування. До цього рішення про можливість або неможливість трансплантації від донора-померлого ухвалюватиме консиліум лікарів закладу охорони здоров'я, до листа (списку) очікування якого внесено реципієнта.

  Забезпечити функціонування ЄДІСТ має Кабінет Міністрів України – до 1 січня 2020 року. Також уряд має взяти на себе інформатизацію, адміністрування, програмне забезпечення та наповнення системи відповідною інформацією.

  Попередній матеріал
  У Солсбері знесуть будинок, в якому отруїли Скрипалів
  Наступний матеріал
  Топ-5 найкращих автомобілів за версією Джеремі Кларксона
  Loading...