Передчасно народжена Єва у спец-боксі
Передчасно народжена Єва у спец-боксі The People\'s Project

"Допоможи мені дихати": сотні новонароджених потерпають без дороговартісного апарата

Волонтери проекту People`s Project взялися зібрати необхідні гроші – зробити внесок може кожен

"Допоможи мені дихати" – під таким гаслом волонтери збирають кошти на газоаналізатор, який вкрай необхідний передчасно народженим малюкам київського пологового будинку №3. Там від початку року на нього чекали 133 малятка. Апарат потрібен, щоб провести детальні дослідження. Як допомогти рятувати дитячі життя – кореспонденти "5 каналу".

Не на руках у батьків, а у спеціальних боксах розпочинається життя передчасно народжених дітей. Вікторія – мама маленької Єви, яка народилася раніше терміну. Тут дитя перебуває вже кілька днів. Лікарі кажуть, стан дитини складний.

А мати, зі сльозами на очах, зізнається – про ризик знала, але до такого геть не була готова: "Нас попереджали лікарі, що йшла затримка розвитку, було мало водів. Народилася 18-го вересня. Стан дитини критичний, інфекція в легенях, пневмонія вроджена".

Скільки часу Єві доведеться перебувати у відділенні інтенсивної терапії – поки що невідомо. Батьки дівчинки проводять у пологовому майже весь час. Поки що брати дитину на руки не можна. Дозволяють лише доторкнутися до малюка.

Єва – одна з тисяч дітей, які передчасно народжуються в Україні щороку. За статистикою, у світі недоношеним народжується кожне 10 маля, а це 15 млн дітей щорічно. В Україні ж ця цифра сягає більше як 20 тис. немовлят на рік.

Щоб допомогти дитині повноцінно дихати, одразу ж після народження їй одягають кисневу маску. Дуже важливо правильно дозувати речовину.

"Як багато кисню, так і мало кисню, – це для дітей дуже недобре. Тому що це погіршує стан і погіршує подальші неврологічні прогнози, що дуже важливо", – наголошує завідувач відділення для новонароджених Ірина Костіна.

Скільки потрібно кисню, визначають спеціальними вимірюваннями. Проте додатково слід визначити вміст інших газів у крові малюка. Для цього потрібен спеціальний апарат – газоаналізатор, якого тут ще немає.

"Цей аналізатор, який ми просимо нам допомогти придбати, він робить з мінімальної краплинки дуже багато і дуже важливих речей. Там дуже багато показників і ми будемо більш впевнено і більш безпечно підбирати дітям і терапію, і параметри штучної вентиляції", – пояснює Костіна.

Газоаналізатор
ГазоаналізаторThe People\'s Project

Самотужки придбати апарат медзаклад не може, адже він коштує 225 тис. грн. Тому медики звернулися по допомогу до волонтерів.

Допомогти може кожен, зайшовши на сайт проекту "Допоможи мені дихати". Там, обираючи функцію "Зробити внесок", можна переказати бажану суму коштів на рахунок організації. Наразі вже зібрано 7%, а це трохи більше як 20 тис. грн.

Ірина Сисак, Віктр Сніжко, "5 канал"

Попередній матеріал
Клімкін розповів, скільки українців нині перебувають у Росії
Наступний матеріал
Порошенко подав позов проти BBC за наклеп – The Telegraph
Loading...

"Пакунок малюка": які області вже отримали допомогу

Затримка "бейбі-боксів": в уряді пояснили, що робити новоспеченим батькам

Забезпечать усіх, але згодом: чому затримують видачу бейбі-боксів у пологових та як їх одержати

Помічники війська українського: чого не вистачає сучасній армії та як допомагають волонтери

"БлогПост": Які реальні загрози становить невакциноване суспільство

У Києві батько з сином потрапили під колеса автомобіля