Речі для малюка
Речі для малюка 5 канал

Забезпечать усіх, але згодом: чому затримують видачу бейбі-боксів у пологових та як їх одержати

Чиновники кажуть, що зібрати пакунки малюка просто не встигли

Придане для немовлят затримується. Пакунки малюка, які уряд пообіцяв породіллям з 1 вересня, до регіональних пологових будинків ще не доправили. Принаймні, до деяких регіонів. Коли дійде обіцяна державою допомога до новонароджених, дізнавалися журналісти "5 каналу".

Одеситка Оксана стала мамою 2 вересня. На обіцяний урядом подарунок для донечки дуже розраховує, адже поки що витрати на дитину не може і порахувати.

"Це дуже необхідно, коли зараз я не працюю, працює тільки чоловік і памперси зараз дуже швидко йдуть і, звичайно, потрібні в будь-якій кількості, хочеться, щоб все було в дитини. Я навіть не знаю, скільки зараз це все буде обходитися", – бідкається породілля.

Проте чиновники кажуть, що зібрати пакунки малюка просто не встигли.

"Зараз опрацьовується механізм, тому що там треба закупити не грошима, а натуральними, але всі, хто потрапляє під це – отримають, може трохи пізніше", – пояснює заступник міського голови Одеси Світлана Бедрега.

Можновладці обіцяють усім дітям, які народилися після 1 вересня, передати їх пізніше.

"Кожна жінка заповнює заяву в соцслужбі кожного району, де вона отримає протягом 15 днів ті подарунки, які ми обіцяли. У подальшому ці подарунки отримуватимуть області та пологові будинки і ми будемо видавати їх у себе в пологовому будинку", – каже головний лікар Одеського міського пологового будинку №4 Марія Хіменко.

Породіллі в Чернівцях також чекають підтримки від держави. Адже чиновники пообіцяли, що у пакети покладуть понад два десятки необхідних речей – від підгузків до одягу на загальну суму 5 тисяч гривень.

"Це піклування про молодих мам. Це справді допоможе багатьом. Не в усіх є можливість це придбати і навіть тим, у кого є можливість це придбати, зайвим не буде", – зазначає породілля Аліна Попеску.

У пологовому будинку запевняють: подарунками забезпечать усіх новонароджених від початку вересня, але поки що їх просто немає в наявності.

"На сьогодні, як нам відомо, така ситуація по всіх областях, з 10-го числа очікується отримання цих пакунків в область", – каже головний лікар пологового будинку №2 Чернівців Альберт Куріцин.

У Чернівцях теж поки що видаватимуть пакунки малюка не у пологових будинках, а в управліннях соціального захисту. Чиновники запевняють: підготували для цього всі документи. І нарікають, що технічні затримки сталися в Києві.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, Майя Гуменна, Максим Козменко, "5 канал"

Попередній матеріал
На засіданні виникла суперечка: комісія повторно внесла 27 кандидатів на керівні посади у ДБР
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": правозахисник і "Відважна жінка-2017" Олександра Матвійчук в ефірі "5 каналу"
Loading...

"Пакунки малюка": стало відомо, скільки областей закуплять "надання допомоги"

Одноразова допомога: у пологових будинках видаватимуть "пакунок малюка"

Тато у декреті: що буде у новому Законі про рівні права у догляді за дитиною

Із бантами й у вишиванках: як 1 вересня святкували у різних куточках України – ФОТО

У вишиванках і з руханкою: як святкувал День знань у Києві

В Україні відзначають День знань: чим здивує новий навчальний рік