Допомоги потребує Аліса Поліщук з міста Новоселиця, що на Буковині. Два місяці тому, після перенесеної вірусної інфекції, дівчинка втратила слух. Лікарі діагностували двобічну сенсоневральну глухоту IV ступеня. Слухові апарати за такого діагнозу – неефективні. Нині Аліса перебуває в черзі на операцію зі встановлення кохлеарного імпланту, але рідні дівчинки не хочуть зволікати, тому звертаються по допомогу до небайдужих.
Алісі Поліщук – рік і 9 місяців. У неї не було жодних проблем зі здоров'ям. Нещодавно дівчинка почала говорити "мама" і "баба", а вже нині – не вимовляє жодного звуку. Проблеми почалися у квітні цього року. В дитини підвищилася температура, почалися судоми. Лікарі діагностували гостру респіраторну вірусну інфекцію і призначили лікування.
"У момент, коли все це сталося, коли вона відійшла від важкої температури, – взялася за вуха. Дуже сильно прямо виривала вуха", – розповідає мама Єлизавета Солодюк.
Коли хвороба минула, дівчинка знову стала жвавою та активною. Проте частіше, ніж раніше, прикладала до вушка музичні іграшки і телефон – ніби намагалася розчути колись знайомі звуки.
"На кухні я готувала і загриміла каструлями. Аліса не реагувала на мене. Я пару раз каструлею гупнула – Аліса навіть не обернулася на мене", – каже Єлизавета.
Мати забила на сполох: зверталася до лікарів у Новоселиці та Чернівцях. А вже в ЛОР-інституті Києва почула невтішний діагноз: двобічна сенсоневральна глухота IV ступеня. В Україні з таким діагнозом оперують державним коштом, проте нині в черзі на встановлення кохлеарного імплантата перебуває понад чотири сотні осіб, Аліса – 410-та. Черга утворилася протягом 2 років через тимчасове припинення фінансування. Рік тому програму відновили, пояснюють лікарі.
"Затримка, яка була з фінансуванням, вкрай небажана. Але зараз ця черга буде, найімовірніше, ліквідована. За ті кошти, які вже виділили в цьому році, вдалося купити більш як 100 кохлеарних імплантів. І обіцяють, –це поки на рівні серйозних обіцянок, виділити гроші, які дадуть змогу прооперувати всіх пацієнтів, що стоять у черзі", – пояснює голова комісії з кохлеарної імплантації інституту отоларингології Віктор Писанко.
Лікарі зазначають, що прооперувати необхідно до 5 років, аби дитина не втратила здатності говорити. Саме тому рідні Аліси хочуть пришвидшити операцію. Втім, кохлеарний імплант коштує 30 тис. євро, а на рахунку в родини лише 60 тис. грн.
Мама Аліси звертається до всіх небайдужих із проханням допомогти її дівчинці знову почути світ: "Хочеться, щоб вона знову сказала "мама", "бабуся". Хочеться, щоб вона мене знову почула".
Людмила Григорчук, Евеліна Михайленко, Дмитро Демішев, "5 канал"
Реквізити для допомоги:
картка ПриватБанку – 5168 7554 1933 7940
Номери телефонів:
+38 (066) 664 30 13 – мама Солодюк Єлизавета Анатоліївна
+38 (050) 701 22 84 – бабуся Романко Світлана Іванівна
ФОТО: Сучасне медустаткування та реанімобілі – як виглядає волонтерська допомога






