Володя Чайківський
Володя Чайківський Скріншот відео

"Судомить до зупинки дихання": 3-річний Володя терміново потребує допомоги в боротьбі з епілепсією

Спочатку хлопчику діагностували вірусний енцефаліт, через що він майже місяць був у реанімації та пережив мозкову кому, внаслідок чого в дитини виявили симптоматичну епілепсію

Батьки трирічного Володі Чайківського просять усіх небайдужих допомогти їм врятувати життя сина. Півтора року хлопчик живе з діагнозом симптоматична епілепсія. Дитина щодня переживає напади судом. Щоб позбавити хлопчика цього і дати можливість розвиватися, потрібні 700 тисяч гривень. Таких грошей у родини немає.

Мати Володі Надія Чайківська розповіла, що коли хлопчику був рік і два місяці, він жваво бігаа та бавився.

"Живчик з самого народження. Завжди спішив щось робити. А це як він говорив. Дуже боляче ми рідко дивимося це відео, бо це неможливо не плакати", – розповіла зі слізьми на очах жінка.

За словами Надії, за дитиною спочатку не помічали ознак хвороби.

"Коли йому було рік і чотири (місяці – 5.UA) вночі в нього піднялася висока температура і почалися судоми. До того ми нічого не замічали. Він не хворів", – пояснила мати хлопчика.

Батьки відразу звернулися до медиків. У лікарні дитині діагностували вірусний енцефаліт. Майже місяць Володя був у реанімації, пережив мозкову кому. Як наслідок ще один важкий діагноз – симптоматична епілепсія.

"Коли Володя прокидається – через хвилину його починає просто складати до купи. В нього напружуються ручки ніжки. Він, прокинувшись, сідає і одразу падає. Його так тримає секунд 5, потім він піднімається і знову падає. Йому спазмує все тіло ручки ніжки, особливо личко", – поділилася Надія.

"Він мав тетрапарез, були паралізовані обидві кінцівки: права і ліва сторони. У нього було порушення ковтання. Зараз в дитини приступи судом, які повторюються судомами до 20 приступів. У серії таких є 5-7 на день. Якщо така частота приступів наростає – погіршується його загальний стан: він перестає координувати свої рухи, він перестає комунікувати, він відкидається у розвитку", – пояснив завідувач дитячого неврологічного відділення Львівської міської дитячої клінічної лікарні Олег Куксенко.

Напади судом трапляються більше як 10 разів за день. Епілепсія блокує розвиток дитини. Хлопчик не може сам рухатися, говорити і розвиватися, як його однолітки. Протисудомні препарати, які призначають Володі, малоефективні, кажуть медики. Хлопчик потребує термінової операції. Лікарі радять встановити стимулятор блукаючого нерва, який зменшить частоту нападів.

"Це апарат у вигляді таблетки розміром 5 см, яка має контакт з блокуючим нервом. Вона вживлюється в організм і по мірі стимуляції цього нерва зупиняються спазми. Він може не допустити нападів і зупинити навіть важкий напад – такі приступи у Володі часто супроводжуються зупинкою дихання", – розповів лікар.

Оперуватиме хлопчика безоплатно канадський медик Джеймс Рутка, який регулярно приїздить в Україну для проведення складних операцій. Батьки ж Володі повинні придбати дорогий апарат. Його ціна 704 тисячі гривень. Таких грошей за місяць сім'я зібрати не може.

"Ми просто фізично, і морально, і матеріально не можемо зібрати таку суму. Ми просимо людей, щоб нам допомогли, щоб ми змогли провести ту операцію. Нам дуже боляче дивитися на те, що ми не можемо допомогти дитині. Дитина мучиться щоденно", – пояснила мати Володі Надія.

Тож, якщо маєте фінансову можливість допомогти родині Володі Чайківського – необхідні для цього банківські реквізити (карта Приватбанка): 5168 7556 0904 5196 Чайківська Надія Петрівна.

Переказ можна зробити з сайту "Приватбанк SendMoney" картою будь-якого банку.

Марта Шикула, Євген Радіон, "5 канал".

Попередній матеріал
Засідання Кабінету Міністрів щодо стану українських доріг – завершено
Наступний матеріал
Політолог: Стратегія Росії – чекати українських виборів та вести війну на виснаження
Loading...

Отруєння в дитсадку на Львівщині: п'ятеро дітей госпіталізовані

"Божевільний Тимко": на Львівщині вчителі не можуть дати раду агресивному 7-класнику

На Львівщині у річці виявили тіло 4-річної дівчинки

На Львівщині сталася ДТП: є загиблі

"ЗА ЧАЙ.COM": засновник "Служби розшуку дітей" Руслан Горовий на "5 каналі"

Звільнення заручників та зачистки будівель: у Львові стартували міжнародні військові навчання