Володя Базюк
Володя Базюк 5 канал

"Кришталева хвороба": 14-річний школяр потребує допомоги, аби підвестися з візка

З дев'яти років Володя пересувається лише на візку, але зараз з'явився шанс на те, що хлопець зможе ходити самотужки

Коли ходити – найбільша мрія. 14-річний Володя Базюк із Калуша має рідкісну хворобу – недосконалий остеогенез. Її ще називають "кришталевою хворобою" та діагностують одній людині з 20 тисяч. Кістки хлопчика крихкі і ламаються навіть під вагою тіла. У підлітка вже було близько півсотні переломів, тому він прикутий до візка. 

З дев'яти років Володя пересувається лише на візку, а навчається – вдома. Улюблені хобі – складати кубик Рубика за 21 секунду та бавитися з папугою Гошею. А ще – завдяки інтернету хлопець самостійно навчився грати на гітарі.

Перші симптоми недуги, розповідає мама хлопчика, Надія Лавринчук, з'явилися, коли Володі було чотири роки.

"Спочатку взагалі-то руки ламалися. Потім з рук перейшло на ноги. Десь вдариться – і одразу тріщина або перелом був. Або впаде – зразу. Чи могло взагалі таке бути: на ноги став – і перелом. А то якось на гойдалці катався і зламав стегно. От просто сидів", – пригадує пані Надія.

Майже два роки Володя лікується в харківському Інституті патології хребта та суглобів. Спочатку, каже мама, боялися вирушати в далеку дорогу, адже їздити в клініку доводиться чотири рази на рік. Та результат був того вартий. Нині Володя самостійно пересідає з візка на диван і відчуває поліпшення.

"Зараз кістки вже укріпилися, стали міцнішими. Раніше лікар міг взяти просто ногу, кістку рухати, і вона була як желе. Потім ми капалися-капалися, і почала укріплятися кістка, і вже стала набагато твердішою", – зазначає Володя.

Незабаром хлопцю робитимуть операцію. Кістки ніг зміцнюватимуть металоконструкціями. Це дасть йому шанс знову почати ходити.

"Це унікальні навіть у всьому світі на теперішній час конструкції. За допомогою стержнів є можливість повноцінно жити, повноцінним життям, не відчуваючи переломів. А якщо переломи, виходячи з особливостей захворювання, і стаються, пацієнти набагато легше їх переносять, і значно швидше одужують", – коментує ортопед-травматолог Інституту патології хребта та суглобів Андрій Пашенко.

Однак нині все впирається у гроші. На металоконструкцію потрібно 140 тисяч гривень. Для багатодітної родини, де крім Володі – ще двоє малюків, ця сума непідйомна. На сьогодні зібрано менше половини грошей. Та здійснити заповітну мрію підлітка стати знову на ноги може кожен.

Реквізити для допомоги:

Картка "Приватбанку":  4149 4978 6479 1837, Надія Лавринчук.

Ольга Рега, Оксана Нечепоренко, В’ячеслав Кузьменко, Віталій Магалатій, "5 канал"

Попередній матеріал
"Час. Підсумки дня": Ексклюзивне інтерв'ю з Євгеном Марчуком
Наступний матеріал
"Неймовірні за звучанням колядки": у Бердичеві хористи співають та на благодійність збирають
Loading...