Яків Юхимів
Яків Юхимів
5 канал

"Дитина зеленіла на очах": двомісячний Яків дуже потребує вашої допомоги

На першому місяці життя немовляті діагностували атрезію жовчовивідних шляхів. Єдиний шанс врятувати малюка – трансплантація печінки

Термінової операції потребує немовля на Львівщині. Хлопчику, якому лише 2,5 місяці, потрібно провести трансплантацію печінки. Яків Юхимів народився з рідкісною вадою жовчовивідних шляхів. Врятувати йому життя можуть лише у Польщі, але ціна операції – $80 тис.

"Спимо, їмо, капризуємо, коли нам треба, бавимося", – більшу частину свого життя Яків провів у лікарні. Батьки запідозрили недобре, коли жовтяниця в новонародженого не зникала, малюк не набирав ваги та був млявий.

Мати немовляти Соломія Юхимів згадує: "Дитина на очах просто зеленіла. Педіатр виписала нам деякі препарати, відпустили нас на два тижні додому. За словами, жовтяничка мала б спадати, але чим далі – жовтяниця наростала".

На першому місяці життя малюку діагностували атрезію жовчовивідних шляхів. Це рідкісна вроджена вада, яка перешкоджає проходженню жовчі. Хлопчика прооперували, та це не дало результату. Єдиний шанс врятувати дитину – трансплантація печінки.

"Це дуже небезпечна для дитини хвороба, коли перестає відходити жовч з печінки і розвивається біліарний цироз. Єдиним методом лікування дитини є трансплантація органу. Наразі дитина – в реально важкому стані", – пояснює завідувач відділення вроджених вад розвитку дитячої міської лікарні Львова Галина Курило.

Таких операцій в Україні не роблять. Допомогти родині Юхимів погодилися польські медики. Там операція коштує $80 тис. Таких грошей у родини – катма.

"У нас із сином однакова група крові. Значно більше шансів, що у подальшому все буде добре. І вирішили, що я буду донором… На жаль, немає можливостей, щоб зібрати такі кошти, навіть близько. Ні машини, ні хати, чогось такого, щоб продати, навіть немає", – розповідає батько Юрій Юхимів.

Наразі батькам вдалося зібрати $30 тис. Щоб зібрати решту – залишився місяць. У травні Якова планують оперувати.

"Ми дуже любимо нашого синочка, це наш другий, в нас ще перша донечка є. Ми його дуже сильно любимо і хочемо, щоб все було добре. Ми побачимо його перші крочки, його першу усмішку і почуємо перше слово "мама", – вірить Соломія.

Усім охочим допомогти зібрати грошей на дорогу операцію Якову – реквізити:

Юрій Юхимів, телефон батька: 067-49-152-41,

НОМЕР КАРТИ ДЛЯ ДОПОМОГИ ДИТИНІ: 5168 7554 2320 5612

Переказати через Приват24

Переказ з карти будь-якого банку: sendmoney.privatbank.ua

Переказ SWIFT з будь-якої точки світу:

BENEFICIARY (Отримувач): Yurii Yuhymiv

ACCOUNT (рахунок): 5168755423205612

BANK OF BENEFICIARY: PRIVATBANK

SWIFT CODE: PBANUA2X

PAYMENT DETAILS (Призначення): CHARITY

Яків Юхимів

Матеріал підготували Марта Шикула, Євген Радіон, "5 канал"

Попередній матеріал
У міському саду Одеси з'явилося справжнє "писанкове дерево"
Наступний матеріал
"Заважала музика": підозрюваному у вбивстві АТОвця продовжили арешт