Сенсорна кімната
Сенсорна кімната 5 канал

"Темрява, що лікує": у столиці збирають гроші на сенсорну кімнату для особливих діток

Громадські активісти збирають кошти для облаштування сенсорної кімнати у столичній школі-інтернаті для дітей із психоневрологічними вадами. Навчаються там понад 150 учнів. Фахівці твердять – кімната необхідна для релаксації та соціалізації таких дітей

Громадські активісти розповідають: спочатку хотіли зробити дитячий майданчик для міста, показати, що можна влаштувати добру справу просто так. Утім, вони з'ясували, що допомога потрібна особливим дітям. У дирекції школи-інтернату активістам розповіли: передусім їхнім вихованцям потрібна сенсорна кімната.

"Ми вирішили, що своїми силами ми зможемо не просто зібрати кошти, а також побудувати, встановити, довести до логічного завершення всю кімнату, і діти зможуть повноцінно нею користуватися", – каже Наталя Макодрай, учасниця громадського проекту "Подаруй дитині мрію".

Сенсорна кімната – звичайна річ для європейських країн, однак в українських реаліях вона більше виняток, ніж правило. Директор санаторної школи-інтернату №21 Лідія Мороз каже, що методику тут самотужки розробили ще три роки тому. 

"Ми самотужки у своїй школі, скажімо так, робили ті водоспади з телевізора, каміни, сухі басейни. Зараз уже вчені розробили таку вірну наукову сенсорну кімнату, яка вже пройшла всі випробування і вона дійсно дає дуже позитивний результат", – розповідає директорка школи Лідія Мороз.

Психолог та викладач-дефектолог мають проводити із щонайбільше п'ятьма дітьми у темній сенсорній кімнаті півгодини.

"Діти, перебуваючи у цій кімнаті і виконуючи якісь вправи, вчаться взаємодіяти один з одним, спілкуватися. Тобто це соціалізація у суспільстві і вміння знаходити якісь рішення у конфліктних ситуаціях", – каже Ліліт Кеворкова, практичний психолог київської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І-ІІ ступенів №21 для дітей із психоневрологічними захворюваннями.

Викладач-дефектолог додає: гіперактивні діти у темній сенсорній кімнаті можуть відволіктися та розслабитися, а разом із заспокійливими вправами – розвивають розумову активність. Сенсорна кімната потрібна для того, аби знімати емоційне навантаження.

Представниця громадської організації, яка збирає кошти для облаштування кімнати, показує проект всім охочим і просить поширювати інформацію у Facebook.

"Ми хочемо показати людям, що, не будучи мільйонерами, не будучи особливо багатими або високовпливовими у суспільстві, ми можемо вносити свій вклад у своє майбутнє. Допомагають прості репости у соціальних мережах", – каже учасник громадського проекту "Подаруй дитині мрію" Анастасія Палагіна.

Щоб облаштувати сенсорну кімнату у школі-інтернаті й таким чином допомогти дітям, потрібні 200 тисяч гривень. Наразі зібрали лише п'ятдесят п'ять тисяч.

Анна Брикова, Іван Довганик, "5 канал"

Фінансову підтримку можна надати, перерахувавши кошти на карту "Приватбанку":

5168 7427 0107 8002

Лучок Микита Михайлович 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Мам, я вже доросла": як минуло святкування 1 вересня – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Новенькі заїхали": захисники Трьохізбенки пояснили поновлення обстрілів на позиції
Наступний матеріал
Тендерні схеми у Міноборони: розслідування журналістів "5 каналу"
Loading...