Міноборони будівля
Міноборони будівля 5 канал

Тендерні схеми у Міноборони: розслідування журналістів "5 каналу"

Кількох високопосадовців Міноборони затримали за розтрату державних коштів і махінації при купівлі пального для армії. Дії посадовців завдали державі збитків на 150 мільйонів гривень

НАБУ та САП провели низку обшуків у викосопосадовців Міністерства оборони. Шукали кошти, які, за версією слідства, розкрадали на договорах із закупівлі пального для армії.

Схема наступна: Міністерство оборони півтора року тому оголошує тендери. Їх виграють обрані компанії, які пропонують найкращу ціну. А далі укладаються додаткові угоди. І вартість поставок із незрозумілих причин зростає майже на 150 мільйонів гривень.

"Улітку того ж року впродовж червня-серпня 2016 року було незаконно переглянуто угоди й укладено додаткові угоди між Міноборони та компанією-постачальником. Вартість одиниці товару зросла на 16% від тієї вартості, яка була зазначена раніше. Компанії-постачальнику було перераховано 149339 тисяч гривень на підставі цих додаткових угод", – розповіла прес-секретар НАБУ Світлана Оліфіра.

У НАБУ звітують: за підозрою у розтраті майже у 150 мільйонів гривень державних коштів затримали  заступника міністра оборони та директора Департаменту держзакупівель МОУ. Прізвища затриманих чиновників уже відомі з відкритих джерел – це Ігор Павловський та Володимир Гулєвич. Їм оголосили підозру. Згодом у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі заявили: загалом за цією справою затримано четверо осіб.

"Завтра у Солом'янському суді буде розглядатися запобіжний захід, ми будемо наполягати на відкритості процесу, ви зможете все побачити. Станом на зараз називати прізвища, компанії, як усі хочуть почути, є процесуально неправильно", – коментує керівник САП Назар Холодницький.

У прес-службі Міністерства оборони лише підтвердили: детективи проводять слідчі дії. І жодних додаткових коментарів.

Коли проводили ці тендери, система Prozorro ще не працювала. Співробітники Prozorro "5 каналу" проаналізували скандальні договори. Вони кажуть: під час цих тендерів з невідомих причин відмовили п'ятьом великим та відомим гравцям ринку. А перемогу в тринадцяти лотах отримала маловідома компанія ТОВ "Трейд Коммодіті". Ще в одному перемогло "Укргазвидобування".

"Міністерство оборони власне почало користуватися "Прозорро" з 1 квітня 2016 року. Ця закупівля була оголошена 27 січня 2016 року, тобто вона проводилася у віснику держзакупівлі. Взагалі взяли участь сім учасників, з яких п'ятьох було дискваліфіковано. Міністерство казало, що цей товар є специфічним, своєрідним", – пояснює юрист інноваційних проектів "Прозорро" Марта Гоголь.

Згідно єдиного реєстру Мінюсту компанія "Трейд Коммодіті" зареєстрована на Дніпропетровщині. Один з багатьох її видів діяльності - виробництво нафтопродуктів. Але за телефонами компанії, вказаними у базі Мін'юсту, ніхто не відповідає.

Тим часом, САП проситиме суд про тримання під вартою затриманих чиновників Міноборони.  Щоправда, з можливістю внесення застави. Якою може бути її сума – невідомо.

Юрій Жупанов, Діана Наконечна, Анна Мірошниченко, Ксенія Дворнікова та Наталка Коцкович, "5 канал"

Попередній матеріал
"Темрява, що лікує": у столиці збирають гроші на сенсорну кімнату для особливих діток
Наступний матеріал
Южаніна про "євробляхерів": "Ми не можемо проводити акцію для тих людей, що скористалися прогалинами і порушили законодавство"
Loading...