5 канал

"На повні груди": в "Охматдиті" з'явився апарат, що допомагає дихати недоношеним малятам

Обладнання дитячої лікарні "Охматдит" поповнилося апаратом неінвазивної вентиляції легенів для дітей, які народилися раніше природного терміну. "Охматдит" має таке обладнання, але його потужностей не вистачає на всіх, хто його потребує

На заклики покращити можливості лікарні відгукнулися благодійники. Придбаний апарат дає змогу проводити вентиляцію легенів без введення трубки до трахеї, аж поки дитина зможе дихати самостійно, розповідає кореспондент "5 каналу". 

Катруся з'явилася на світ чотири дні тому. Але мама досі не тримала дочку на руках, бо народилася вона передчасно – на восьмому місяці вагітності.

"Вага 1900 і зріст 47 сантиметрів. Ну, маленька. Нічого, виходимо, будемо їсти, підростемо", – переконана мати дитини.

Нині дівчинка лише вчиться дихати самостійно, а допомагає їй апарат сіпап-терапії.

"Апарат респіраторної підтримки, неінвазивна вентиляція. По-різному можна називати. Під'єднується до обличчя дитини і дуже ніжно одягається шапочка, подається з певним тиском у певний час суміш повітря і кисню. Особливо недоношеним, маловаговим діточкам допомагає розправити легені й утримувати ці легені в розправленому стані", – пояснює завідувач відділення інтенсивної терапії новонароджених Лариса Ніконова.

В Україні виходжують немовлят вагою від 500 грамів. Якщо апарата респіраторної підтримки немає, таку малечу під’єднують до апарата штучної вентиляції легень, а це – додаткові ризики.

"Це – апарат штучної вентиляції. Тут відбувається проникнення до дихальних шляхів дитини методом інтубації. Тобто, у трахею дитини вводять спеціальну інтубаційну трубку", – розповідає лікар-анестезіолог Тетяна Рудник.

5 канал

Таких багатофункціональних дихальних апаратів дитячій лікарні вкрай бракує, бідкається головний лікар.

"Саме через те, що в нас немає необхідного обладнання, не всіх завжди можемо взяти в лікарню для надання медичної допомоги. Приблизно п'ять років не передбачено в кошторисах видатків установи таких грошей для закупівлі обладнання", – каже головний лікар "Охматдиту" Ірина Садов'як.

Коштує сіпап-апарат майже 750 тисяч гривень. Досі в лікарні було шість таких. Ще один щойно привезли благодійники.

"І це вже другий такий апарат, який рятуватиме близько 300 дитячих життів на рік. Допомагатиме їм вчитися дихати, розкрити легені", – пояснює директор благодійного фонду "Допомога заради майбутнього" Кирило Озірний.

І навіть коли дитина навчилася самостійно дихати, як Катруся, апарат якийсь час має стояти поруч – підстраховувати.

Ще одна перевага такого обладнання – після дозволу лікарів мама може взяти дитину на руки. Тож невдовзі Вікторія своєї донечки торкатиметься не лише через отвір у кювезі, а й пригорне її до себе.

Людмила Павленко та Олександр Павленко, "5 канал"

Попередній матеріал
"Палкі дискусії": як проходив п'ятигодинний допит Турчинова в суді щодо Януковича
Наступний матеріал
Коли в Україні нарешті стартує "велика приватизація" – "Час.Підсумки дня"
Loading...