5 канал

"Палкі дискусії": як проходив п'ятигодинний допит Турчинова в суді щодо Януковича

Суддям неодноразово доводилося втихомирювати адвокатів під час допиту чинного секретаря РНБО

Секретар РНБО, а на початку 2014-го року – голова Верховної Ради, Олександр Турчинов, розповів в Оболонському суді своє бачення анексії Криму та розвиток ситуації в Україні після втечі Віктора Януковича. Допитували його протягом п'яти годин, передає кореспондент "5 каналу". 

У судовій залі сьогодні було доволі гаряче, між сторонами постійно виникали дебати, що межували на грані прямих образ. А суддям доводилося втихомирювати адвокатів. Водночас, покази Олександра Турчинова були ґрунтовними.

Розповів чинний секретар РНБО, зокрема, про початок російської збройної агресії в Криму та про те, як ще за часів Майдану РФ переманювала українських військових та готувалася до подальших дій. Зі слів Турчинова, Росія планувала захоплення української території заздалегідь. Так, ще 2013 року, наприклад, на спільних навчаннях із Білоруссю відпрацьовувала схему допомоги дружній державі, де повстанці захопили державні органи влади.

Читайте також: "Чи здали Крим?": Чубаров розповів про "зелених чоловічків", блокаду аеропортів та виконавців злочину

А вже у 2014 році Росія стягнула понад 200 тисяч військовослужбовців до кордонів України.

"Користуючись тим, що в країні хаос, в країні немає влади, країна охоплена пожежами сепаратистських заходів – починати без опору, без нічого вторгнення на територію України, щоби взяти під контроль південь і схід України, а також встановити контроль над містом Київ; щоби відновити силовим шляхом владу маріонеткового режиму Януковича", – розповів про наміри РФ тодішній в.о. Президента України.

Крім того, пригадав Турчинов і самоусунення Віктора Януковича. За його словами, у ніч проти 22 лютого 2014 року "легітимний" забрав усі речі з Адміністрації Президента і своєї резиденції у Межигір'ї та поїхав у Харків. Там він мав узяти участь у сепаратистському заході.

Як голова тодішньої Верховної Ради, Турчинов віддав наказ українським прикордонникам, аби вони в жодному разі не дали Януковичу перетнути державний кордон.

"Я мав переконання, що можу переконати президента Януковича, виходячи із ситуації, що склалася, написати заяву про відставку, що значно би спростило всі подальші дії в Україні. Аваков і Наливайченко, що тоді були депутатами, не змогли знайти Януковича. Вони отримали інформацію, що він ховається на військовій базі збройних сил Російської Федерації, військово-морського флоту, якщо точніше говорити. І, зрозуміло, що вони і з ними 10-12 осіб, навряд чи би взяли штурмом російську військову базу. Вони були змушені повернутися до Києва", – розповів про подальші дії Турчинов.

Попередній матеріал
"Час. Підсумки дня": Чим завершиться справа одеського міського голови та чи варто чекати дострокових парламентських виборів
Наступний матеріал
"На повні груди": в "Охматдиті" з'явився апарат, що допомагає дихати недоношеним малятам
Loading...