5 канал

Парубій на суді у справі Януковича: Російська агресія відбулася ще 2010 року

Спікера ВР викликали до суду як свідка сторони обвинувачення

Російська агресія відбулася в день підписання Харківських угод між Україною та Росією – тобто 2010 року. Про це на судовому засіданні у справі про держзраду Віктора Януковича заявив спікер Верховної Ради Андрій Парубій. Його викликали до суду як свідка сторони обвинувачення. Парубій нагадав, що саме Харківські угоди Януковича-Медведєва продовжили перебування російського флоту на території Криму до 2042 року, що дало Кремлю можливість проводити самовільно військову ротацію та інтервенцію на півострові.

Також нині суд встиг заслухати ще двох свідків у справі, зокрема й колишнього голову Ради міністрів Криму, екс-регіонала Анатолія Могильова. Про нові подробиці у справі – далі в сюжеті.

 

Один з ключових свідків сторони обвинувачення, який керував обороною Майдану за часів Революції Гідності і достеменно знав оборонні можливості України після вторгнення російських військ. На допиті – спікер парламенту Андрій Парубій, який після втечі Януковича став секретарем Ради національної безпеки й оборони. Саме на засіданнях РНБО, згадує він весну 2014-го, і дослідили – готувати агресію проти України Росія почала задовго до Революції Гідності.

Розповідає: "Від 2012 року на території України, особливо в південно-східних областях, формували мережу контрольованих російськими спецслужбами організацій, які готували кадри, і мали детальний план захоплення місцевих адміністрацій і підготовки введення російських військ".

У лютому 2014-го російські війська могли атакувати Київ звідусіль, продовжує давати свідчення екс-секретар РНБО. Тоді в Криму вже відкрито розгулювали російські кадрові військові у формі "зелених чоловічків". Влада у столиці ухвалила рішення обороняти материкову Україну. Адвокати підозрюваного в держзраді Януковича ці свідчення розтлумачили по-своєму.

"Парубій підтвердив, що фактично, Кримом розрахувалися за можливість перебувати його команді при владі на той час і зараз", – заявляє адвокат Віталій Сердюк.

Але наступний свідок нагадав присутнім, що саме втікач Янукович звернувся до Путіна з проханням ввести на територію України російські війська. Це й призвело до анексії Криму і подій на сході. Український дипломат був на засіданні Ради безпеки ООН, коли оприлюднили лист Януковича до Кремля.

"Російська сторона намагалася знайти якісь виправдання чи юридичні підстави для агресивних дій. Цей лист був потрібен Росії, щоб легалізувати свої дії в Криму", – зазначає Дмитро Кушнерук, співробітник представництва України при ООН (2014).

У прокуратурі підсумували – свідки вкотре довели ключові тези обвинувачення: "Російська Федерація є окупантом нашої держави, а обвинувачений Янукович є посібником агресора і окупанта".

Останнім на цьому засіданні свідчив колишній голова Ради міністрів Криму, екс-регіонал Анатолій Могильов. Його називали "людиною Януковича". І він був серед тих, хто останнім бачив тодішнього президента перед втечею до Ростова. Потім була анексія Криму та окупація частини сходу. Про ці події допитають ще понад два десятки свідків. Завтра в цій залі чекають на лідера кримських татар Рефата Чубарова та працівників держохорони, як були з Віктором Януковичам до моменту його втечі.

Ірина Герасимова, Леся Головата, Олексій Іванченков, Руслан Альмухамедов, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

ЗМІ показали, де живе Янукович – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Гончаренко розповів, чого Росія хоче домогтися в ПАРЄ
Наступний матеріал
До Чехії на лікування відправили двох поранених бійців ЗСУ – сюжет
Loading...