Українські військові у Криму
Українські військові у Криму bigmir.net

Погрози й обіцянки "гарного життя": що розповіли військові ВМС про захоплення Криму Росією

Три роки тому "зелені чоловічки" масово брали в заручники українських військових

В Оболонському суді 28 грудня продовжили допит свідків у справі про державну зраду президента-втікача Віктора Януковича. Сьогодні свідчили, зокрема, заступник начальника штабу військово-морських сил ЗСУ Анатолій Бургомістренко та Андрій Сенченко, який від березня до серпня виконував обов’язки заступника голови Адміністрації Президента. 

Допит тривав більш як чотири годин. Свідок зокрема повідомив, що наказ "беркутівцям" стріляти у мітингувальників під час подій Революції Гідності дав тодішній командувач внутрішніх військ Станіслав Шуляк.

Окрім подій Революції Гідності, йшлося і про ситуацію в Криму. Сенченко розповів, що російські "зелені чоловічки" масово брали в заручники українських військових. Лише йому самому довелося визволяти чотири десятки армійців.

Окрім цього, свідок заявив, що Віктор Янукович і президент РФ Володимир Путін спільно з 1 березня намагалися легітимізувати вторгнення в Крим. Такі його слова вельми обурили адвоката Януковича. Віталій Сердюк вважає, що то були завідомо неправдиві свідчення.

"Жоден свідок, який виступав з числа військових, не підтвердив причетності до дій, які їм інкримінують. Навпаки, політики намагаються всю провину за втрату Криму, за державний переворот перекласти на плечі простих людей, які виконували свій обов'язок тоді в Криму", – каже Сердюк.

Тим часом військовий прокурор Руслан Кравченко зазначає: "Всі свідки обвинувачення на сьогодні – це Арсеній Яценюк, Арсен Аваков, Андрій Сенченко, Юлій Мамчур та інші військові, які вчора давали свідчення, повністю підтвердили висунуті Януковичу обвинувачення".

Надвечір у суді допитали чотирьох військовослужбовців, які на початок російської агресії проходили службу в Криму. Розповідали вони про те, як російські військові без розпізнавальних знаків та з шевронами блокували військові частини, захоплювали кораблі ВМС України, намагалися обіцянками гарного життя в Росії переманити українських військових на свій бік, застосовували погрози та вдавалися до викрадення людей.

"Були спроби за допомогою телефонних дзвінків невідомих осіб як родичам військовослужбовців, так і безпосередньо військовослужбовцям умовити про перехід (до лав ЗС РФ – ред.). Зі мною особисто спілкувалися командувачі Чорноморським флотом, адмірал Вітко, який у нашому спілкуванні побажав мені підняти Андріївський прапор (військово-морський прапор РФ – ред.) над своїм кораблем і у складі свого екіпажу на своєму кораблі продовжити службу вже в чорноморському флоті Російської Федерації", – розповів  військовий ВМС ЗСУ Дмитро Глухий.

Більше подробиць із засідання – дивіться у відео:

Зауважимо, що на 28 грудня 2017 року в суді вже заслухали близько третини свідків обвинувачення, а саме – 13 з 44 заявлених.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

У Санкт-Петербурзі відбулась акція "Крим - це Україна!" – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Час. Підсумки дня" – відео
Наступний матеріал
В Україні стартує пілотний проект телемедицини: які можливості відкриває
Loading...