Віктор Муженко
Віктор Муженко Міноборони

Муженко про анексію Криму 2014-го року: "Техніку збирали по крихті, військових нашкребли лише вісім тисяч"

На найбільш небезпечному південному напрямку українські сили збирали і справді "по крихті" – шукали більш-менш боєздатні навчені підрозділи

Під час окупації Криму навесні 2014-го року для захисту Херсонської області вдалося зібрати до вісьми тисяч українських військових. Про це заявив начальник Генерального штабу Збройних сил Віктор Муженко, передає радіо "Блогер ФМ".

"Уже було розуміння, що "мирної анексією" це не закінчиться. Тому що все одно буде протистояння. І тоді ж було прийнято рішення про створення відповідних угруповань вздовж кордону, і мені довелося здійснювати формування угруповання, яке діяло на південному напрямку на кримському перешийку", – зазначив Муженко.

Він додав, що тоді ж у рамках цієї роботи здійснювалося переміщення сил ЗСУ. Спершу – на полігон "Широкий лан", а потім уже – в херсонських степах.

"По крихті збирали з кожного розташування, з кожного оперативного командування більш-менш боєздатні навчені підрозділи, і таким чином нашкребли тоді угрупування близько восьми тисяч людей", – пригадав начальник Генштабу.

Також він зазначив, що розрахунок однієї станції РЕБ тоді довелося комплектувати з усіх Збройних сил.

"З артилерії ми могли вивезти, крім штатних підрозділів, десантних, аеромобільних бригад, тоді ми могли вивезти тільки одну батарею з 55-ї артилерійської бригади і одну батарею "Смерч" із двох реактивних полків. У подальшому ми вже змогли (привезти) тільки дві пускові установки ракет "Точка". Це те, що змогли нашкребти на найбільш небезпечному для нас тоді Південному напрямку", – наголосив Муженко.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

У Санкт-Петербурзі відбулась акція "Крим - це Україна!" – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Трамп обурився публікацією про себе й телевізор, та назвав CNN "фейковим"
Наступний матеріал
"Залучимо і ФБР, і Скотланд-Ярд": ГПУ оскаржить рішення суду відпустити Саакашвілі
Loading...