Сільська медицина
Сільська медицина 5 канал

В Україні стартує пілотний проект телемедицини: які можливості відкриває

За допомогою дистанційних методів лікарі зможуть обслужити максимальну кількість пацієнтів, запевняють посадовці
  • Як це працює

Сiмейний лiкар приймає кардіограму вiд фельдшера, який працює у фельдшерському пункті за 30 кiлометрiв від лікарні. Данi надходять до комп'ютера автоматично зi спецiального планшета – це пiлотний проект з телемедицини.

"Видали сумки сільської медицини, до якої входить планшет. До планшета під'єднується кардіограф, камера-USB, спірометр, тонометр. Запис про отримані дані вноситься до амбулаторної картки пацієнта і автоматично надсилається на ноутбук сімейному лікарю", – пояснює лiкар сiмейноï медицини Iрина Лабушнюк. 

Директор департаменту охорони здоров'я Oдеськоï ОДА В'ячеслав Полясний каже, що в такий спосіб сподіваються зменшити кількість необґрунтованих візитів до лікаря.

"Таким чином ми зменшуємо кількість необґрунтованих візитів до лікаря, особливо – з віддалених районів. Це позначається на бюджеті цих родин, і так ми вирішуємо питання дефіциту кадрів, оскільки лікар сьогодні за допомогою таких дистанційних методів може обслужити максимальну кількість пацієнтів", – розповідає Полясний.

Сiмейний лiкар приймає у новому вiддiленнi невiдкладноï допомоги. Окрiм кабiнету телемедицини, в закладі є операцiйний блок з апаратом штучноï вентиляцiï легень, палата iнтенсивноï терапiï для нетранспортабельних пацiєнтiв та цифровий рентген.

Працюватиме вiддiлення цілодобово – по пять фахiвцiв на чергуваннi.

Вiддiлення вiдкрили в рамках медичної реформи, спрямованої на оперативну і кваліфіковану медичну допомогу не лише містянам, а й мешканцям віддалених сільських районів. Новий медзаклад забезпечили п'ятьма каретами "швидкої", сiмейним лiкарям передали ще чотири автомобілі, аби вони оперативно дiставалися до пацієнтів.

Відділення невідкладної допомоги обслуговуватиме понад 20 тисяч мешканців Окнянського району. Перших пацієнтів прийматиме вже цього року.

Ольга Дунська Сергій Іщенко, Одеська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Погрози й обіцянки "гарного життя": що розповіли військові ВМС про захоплення Криму Росією
Наступний матеріал
Свято по-армійськи: як відзначатимуть та чому радіють захисники Попасної
Loading...