5 канал

Свято по-армійськи: як відзначатимуть та чому радіють захисники Попасної

Волонтери передали захисникам Попасної Вифлеємський вогонь миру. На фронт його доправили столичні пластуни, які вже другий тиждень розвозять святиню по передових позиціях

Зі столиці святиню пластуни розвезли по всіх регіонах України. Зокрема – і на схід, до передових позицій українських вояків. 

"Це – Вифлеємський вогонь миру. Він постійно горить у місті Вифлеємі. Перед Різдвом австрійські скаути туди прилітають, запалюють, і не загашуючи його, перевозять до Європи. Там – передають пластунам, скаутам з усього світу. І ті вже переносять у свої країни, домівки", – розповідає волонтер Роман Орищенко.

16-річний Андрій – наймолодший з делегації пластунів. Під час зимових канікул одинадцятикласник вирішив особисто віддячити військовим за захист.

"Україна вдячна за те, що вони боронять Україну на сході від агресора. Та для того, щоб відчули затишок і тепло, які чекають на них удома, оскільки вони не можуть бути вдома в цей час, обороняють нашу Україну – вони теж мають відчути наше тепло", – переконаний молодий волонтер Андрій Орищенко.

Військові вдячні волонтерам. Кажуть: тут, на сході, свята проходять не так, як у мирних регіонах.

"Один – на посту, один – у бліндажі, один їсти готує, один спостерігає. В кожного є свої обов’язки і міняємося, міняємося, міняємося. Але що – така наша солдатська доля! Ми – військові! Ми знали, на що ми йдемо", – каже військовий ЗСУ Юрій.

ФОТО: Волонтери передали захисникам Луганщини Вифлеємський вогонь миру

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Утім, армійці зазначають, що на передовій ані свят, ані спокою. Перемир'я поблизу Попасної бойовики дотримуються лише другу добу. Ще у вівторок вони обстрілювали українські позиції з гранатометів.

Загострення армійці чекають після різдвяних свят, коли терміни підписаного у Мінську перемир'я добіжать кінця.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, Луганська область, "5 канал"

Попередній матеріал
В Україні стартує пілотний проект телемедицини: які можливості відкриває
Наступний матеріал
У Луганську люди не вважають бойовиків самостійною владою
Loading...