Медична реформа
Медична реформа volynnews.com

Старт медичній реформі: Порошенко підписав документ і відкрив нове відділення в лікарні

Під час робочої поїздки Президента на Одещину відкрили модерне відділення інтенсивної терапії

Старт медичній реформі дав Президент Петро Порошенко. У четвер, 28 грудня, перебуваючи з робочою поїздкою на Одещині, він підписав два документи. Зокрема закон про державні фінансові гарантії, а також – про поліпшення надання медичної допомоги в сільській місцевості. Про це повідомляє кореспондент "5 каналу" з місця подій.

"Підписуючи його, я підтримую необхідність реформ у сфері охорони здоров'я і важливість дотримання права кожного українського громадянина на якісну медичну допомогу. Але водночас, сьогодні я направив листа нашому уряду, і попросив, аби була розроблена ціла низка заходів, які не дадуть можливості порушити права громадянина під час розрахунку тарифів. Маємо бути дуже уважними з бюджетними видатками", – зазначив Петро Порошенко.

Як відомо, відповідні закони Верховна Рада ухвалила 5 грудня. За інформацією Міністерства охорони здоров'я, цей закон забезпечить виділення близько 5-ти млрд. грн на посилення медичної інфраструктури в сільській місцевості протягом двох років.

Крім того, закон передбачає забезпечення сільських медиків службовим житлом і транспортом, створення можливостей для здобуття освіти та підвищення кваліфікації. Реформа також передбачає розвиток телекомунікаційної інфраструктури для функціонування електронної системи охорони здоров'я та впровадження телемедицини.

Вiдтепер завдяки спеціальним сумкам фельдшери зможуть оперативно передавать данi сiмейним лiкарям.

Сільська медицина
Сільська медицина5 канал

"Видали сумки сільської медицини, до якої входить планшет. До планшета під'єднується кардіограф, камера-USB, спірометр, тонометр. Запис про отримані дані вноситься до амбулаторної картки пацієнта і все це автоматично надсилається на ноутбук сімейному лікарю", – пояснює лiкар сiмейноï медицини Iрина Лабушнюк. 

Під час робочої поїздки Президента на Одещину відкрили також відділення інтенсивної терапії. Його унікальність у тому, що тут облаштували операційний блок для термінової допомоги вкрай важким пацієнтам. У відділенні розмістили і сучасний рентген-кабінет, здатний передавати інформацію через wi-fi. Працюватимуть у центрі 16 лікарів, а одночасно чергуватимуть – п'ятеро медиків.

"Лікарі пройшли стажування на робочому місці в обласній лікарні. Також навчені молодший і середній персонал – це анестезисти, медсестри", – розповідає головлікар Окнянської лікарні Олександр Дудник. 

Попередній матеріал
Церковна служба в аварійному храмі: на Буковині на межі руйнації церква XV століття
Наступний матеріал
Луценко обурений закриттям справи проти Довгого – ГПУ відкрила нове провадження
Loading...