Ліки
Ліки http://energolife.info

"Доступні ліки": у МОЗ розповіли, як держава забезпечуватиме українців безкоштовними медпрепаратами

За словами заступника міністра охорони здоров'я Павла Ковтонюка, за ліки госпітального сегменту пацієнтам платити також не доведеться

У програмах із надання ліків для людей із орфанними (рідкісні вроджені або набуті хвороби – Ред.) хворобами, СНІДом, онкологією нічого змінюватися не буде. Про це в ефірі програми "Час:Online" на сайті 5.UA розповів заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк. 

"Всі ліки можна поділити на три великі категорії. Перша категорія - дороговартісні ліки для рідкісних захворювань (онкологія, ВІЛ/СНІД, орфанні хвороби, яких є всього декілька по всій країні). Як правило, і так і буде надалі, ліки від цих хвороб держава закуповує по цільових програмах. У нас є програми по орфанних, по ВІЛ/СНІД, по онкології, де ми зараз через міжнародні організації на світовому ринку купуємо ці дорогі ліки і надаємо цим людям, і так буде продовжуватися, тут нічого змінюватися не буде. Наприклад, при лікуванні онкології держава покриє медичну послугу лікарні за перебування там пацієнта, плюс з іншої програми препарат, вартість якого, наприклад, три ампули 50 тисяч євро – з двох частин ми людині оплатимо лікування", – розповів Павло Ковтонюк.

У нас є програми по орфанних хворобах, по ВІЛ/СНІД, по онкології, де ми зараз через міжнародні організації на світовому ринку купуємо ці дорогі ліки і надаємо цим людям, і так буде продовжуватися, тут нічого змінюватися не буде. 

"Другий тип ліків – госпітальні. Наприклад, коли людина знаходиться у лікарні, їй щось крапають, вколюють. Це ліки госпітального сегменту, які є в лікарні для того, щоб надавати людині допомогу, вони входитимуть у вартість послуги і за них також не потрібно буде платити. Походи родичів зі списками препаратів у аптеки відійдуть у минуле", – пояснив Павло Ковтонюк.

За словами представника МОЗ, програма відшкодування вартості лікарських засобів "Доступні ліки" буде і надалі розширюватися, а в наступному році фінансування програми значно збільшиться.

"Третій вид ліків – ліки аптечні. Це ті ліки, які нам виписує сімейний лікар, спеціаліст. Для таких ліків з минулого року почала діяти програма "Доступні ліки", програма відшкодування вартості лікарських засобів, вона буде надалі розширюватися аж до доволі широкої програми, коли більшість основних ліків буде держава людям компенсувати, а якщо люди будуть обирати більш брендовий еквівалент, то вони зможуть доплатити і теж його отримати. Наступного року у півтора рази збільшиться фінансування цієї програми. Цього року було 500 млн, потім ще 200 млн усередині року додали, наступного року буде 1 млрд на цю програму і далі будемо розширювати та поглиблювати цей список", – наголосив Павло Ковтонюк.

Варто зазначити, що, за словами Павла Ковтонюка, програма "Доступні ліки" працює задовільно, але поки не ідеально, тому її потрібно ще поліпшувати.

"Програма працює задовільно, але не ідеально, її ще треба поліпшувати. Наприклад, у тій частині, що люди можуть купити ліки лише на тій території, де вони живуть, вони не можуть по одному рецепту в інше місто приїхати і там купити необхідний їм препарат, бо немає ще єдиного електронного реєстру пацієнтів та ліків. Ми над цим зараз працюємо і це треба вводити. Або, наприклад, ситуація із тим, що недостатньо широкий перелік ліків. Ми почали з доволі маленького переліку. За рахунок розширення ця програма буде більш популярна, тому що ця програма дуже важлива. В Європі люди за ліки не платять в основному, за основні базові ліки, держава покриває майже все з переліку базових ліків. І ми до цього йдемо і прийдемо", – підсумував заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк.

Попередній матеріал
"Золоті скальпелі": як у Києві проводять надскладні операції на маленькому серці
Наступний матеріал
Закон про трансплантацію: яку альтернативу дорогим закордонним операціям запропонує МОЗ українцям
Loading...

Система e-Health: як працюватимуть сімейні лікарі та що зміниться для пацієнтів

Медична реформа: журналісти дізналися, які послуги лікарів будуть платними, а які – безкоштовними

Супрун: В Україні мають перестати брехати про те, що медицина безкоштовна