Медична реформа
Медична реформа volynnews.com

Медична реформа: стало відомо, які послуги точно будуть платними

За словами заступника міністра охорони здоров'я Павла Ковтонюка, повний перелік платних медичних послуг буде формуватися протягом 2018 року

Лікарські послуги, які пацієнти здійснюють без направлення, будуть платними. Про це в ефірі програми "Час:Online" на сайті 5.UA розповів заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк. За словами представника МОЗ, перелік платних медичних послуг буде сформований до 2018 року, а технічно на такий список вдасться вийти протягом перехідного періоду, до 2020 року.

"Перелік платних медичних послуг буде сформований протягом 2018 року. Як тільки у нас будуть перші його проекти, ми будемо його обговорювати. Ми в законі перш за все ввели це поняття. В нас немає загальної обіцянки, що медицина буде безкоштовна. До 2020 року у нас є перехідний період, коли ми можемо технічно вийти на цей список. Ми вже цю роботу ведемо приблизно протягом останніх півроку, ми приблизно розуміємо, як ми його будемо робити, на яких принципах. Це будуть і економічні принципи, і медичні, і так само принципи пріоритетів з точки зору населення. Ми будемо проводити опитування людей та запитувати, які послуги вони вважають пріоритетними, які, на їх думку, повинні покриватися державою. Це буде обговорюватися з населенням, з фахівцями-економістами та фахівцями-медиками.
Але ми точно знаємо наперед, що є такі послуги, яких точно не буде в списку послуг, які покриває держава - це послуги без направлення. Усе, що пацієнт сам себе кудись вирішує направити. Він на себе таку відповідальність взяв – він повинен буде оплатити", – розповів Павло Ковтонюк.

Як повідомляв 5.UA, медична реформа запроваджує конкуренцію між лікарями за пацієнтів. Про це в ефірі "5 каналу" в програмі "Час. Підсумки дня" заявив заступник міністра охорони здоров'я України Роман Ілик. Зі слів заступника міністра охорони здоров'я України, тепер у центрі медичної реформи стоїть пацієнт.

Попередній матеріал
Хлопець із балкона квартири стріляв по перехожим
Наступний матеріал
Обстановка на фронті: Ворог вдарив із "Градів"
Loading...

Система e-Health: як працюватимуть сімейні лікарі та що зміниться для пацієнтів

Кому, за що та скільки платитимуть українці після нововведень у медицині – "Час. Online"

В МОЗ розповіли про 500 млн грн економії на інсуліні