5 канал

Система e-Health: як працюватимуть сімейні лікарі та що зміниться для пацієнтів

Перший пацієнт підписав декларацію з сімейним лікарем у системі eHealth – це електронний сервіс, який після ухвалення медичної реформи, стане обов'язковим

Нині в ньому вже зареєструвалося чверть медзакладів України і фахівці, що там працюють. Тепер на черзі пацієнти. У такий спосіб лікарі готують собі пацієнтську базу. Вона може містити щонайбільше дві тис. осіб на одного медика.

Прийшла закривати лікарняний, заодно зареєструвалася в електронній системі e-Health. Киянка Ганна Ясненко обрала сімейного лікаря і підписала з нею декларацію: "Мені запропонувала мій лікар підписати декларацію, що я згодна, що вона буде мене обслуговувати". "Для мене головне знати, що ця пацієнтка мені довіряє, а коли вона мені довіряє, то відносини покращуються", – каже лікар Наталія Ляшенко.

Процедура внесення особистих даних пацієнта триває хвилин 10. Чотирирічна Оленка, допоки чекає маму, шукає? на чому ще помалювати? окрім медичної картки. Лікарка раніше з електронною базою не працювала. Тепер, як з усім розібралася, обіцяє – реєструватиме вдвічі швидше. Лікар не має права відмовити пацієнту в обслуговуванні, допоки не набере максимум дві тисячі осіб.

"Планують формувати нову оплату за роботу лікарів, так званий принцип "гроші йдуть за пацієнтом". Цей принцип має бути реалізований на базі нових електронних реєстрів", – пояснює фахівець з упровадження електронної системи Євген Донець.

Наразі в електронній системі вже зареєструвалося чверть медзакладів України. А також лікарі, які в них працюють. Тепер черга за пацієнтами. Поки що реєстрація – добровільна. Якщо народні обранці проголосують за законопроекти, які дадуть старт медичній реформі, то від початку нового року вибір лікаря стане обов'язковим. Так само як і підписання з ним декларацій. Важливо, що скасовується географічна прив'язка. Це означає, якщо слід буде лікаря викликати додому, він сам обиратиме чи їхати до пацієнта.

Сервіс e-Health працює в тестовому режимі. У Мінохорони здоров'я очікують, що з 1 серпня 2018 року оплата послуг лікаря залежатиме від кількості закріплених за ним пацієнтів. "Очікуємо, що на наступному сесійному тижні буде голосування законопроекту. В законопроекті вже вкладена система e-Health, як частина закону. Вже на законодавчому рівні буде вимога, щоби ми її продовжували. Але не чекаємо, вже працюємо", – заявляє в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Після створення електронної бази пацієнтів, буде впроваджуватися новий етап реформи: перехід на електронні медичні картки.

Людмила Павленко, Василь Дендін, "5 канал"

Пам'ятник жертвам популізму: під ВР прихильники медреформи провели моторошний флешмоб – фото

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Меню за принципом "шведського столу": як харчуються в столичному Військовому інституті телекомунікацій
Наступний матеріал
Цинічна провокація в АТО: цивільні опинились на лінії вогню – тікали на позиції ЗСУ
Loading...

Трансплантація нирки від неродинного донора-трупа: МОЗ України планує новий проект

Затримки не буде: МОЗ і Кабмін домовилися про погашення боргів по зарплаті для лікарів

"Мітинг у білих халатах": чого вимагає тисячний натовп під Радою

Всеукраїнський страйк медиків: що відбувається у центрі Києва та які вимоги

У МОЗ назвали, яку суму Кабмін заборгував медикам

Нарада з питань розвитку сільської медицини за участі Президента - відео