5 канал

Меню за принципом "шведського столу": як харчуються в столичному Військовому інституті телекомунікацій

До кінця року на нову систему харчування переведуть чверть військових частин Збройних сил України

Поки що різноманітне меню за принципом "шведського столу" у їдальнях мають лише 6,5 тис. військовослужбовців. Від вересня до програми долучився столичний Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації. Журналістам показали, як сприймають курсанти реформу армійського харчування.

До їдальні черга з курсантів. Сьогодні на обід – зелений борщ та гороховий суп – на вибір. Напередодні курсантам готували і юшку, і харчо. Разом із Павлом Липовенком ідемо обирати страви. "Салат із моркви, огірків. Далі можна вибрати фрукти. Далі на вибір нарізка. Як бачите вибір різноманітний. Додалася гомілка. Раніше гомілки не давали", – каже курсант.

Меню повністю замінили з 1 вересня. Раніше на обід і порції були меншими, і вибір – бідніший. "У 2014 році, коли я поступав до інституту, я навіть не міг подумати, що тут мені будуть давати картоплю смажену і шматок м'яса", – дивується інший курсант Максим Бандурист. Раніше військовослужбовці і уявити собі не могли, що на обід зможуть обрати – банани, яблука, виноград. Вартість харчування зросла лише на одну 1,2 грн, але їжа стала більш поживною. Нині лише обід містить понад 2 тис. калорій. Це більше половини від добового раціону.

Реформу армійського харчування запровадили після низки гучних скандалів, спричинених неякісним харчуванням бійців. З квітня систему повністю змінили. Відтепер військова частина самостійно обирає фірму, яка постачає продукти, а готують уже власні кухарі на місці. Намагаються, щоб все було по-домашньому.

Що їстимуть курсанти за тиждень – уже знає начальник продовольчої служби. З розрахунку 79 грн на людину він заздалегідь формує меню з більш як 350 продуктів. Каже, тепер більше можливості купувати м'яса, обирають найкраще. До кінця року на нову систему харчування мають перейти ще більше 20 військових частин. "У нас на харчування цього року виділено 3,2 млрд грн. Наступного року буде трохи більше. В цю вартість закладено перехід більшої частини військових частин. Для закупівлі сучасного обладнання, яке використовується у ЗСУ", – звітує начальник управління продовольчого забезпечення ЗСУ Микола Куклюк.

Нова система харчування тестується вже і в зоні АТО. Але поки що – лише в одному підрозділі.

Юлія Божко, Дмитро Демішев, "5 канал"

Вареники та бісквіти: що побачив Полторак на кухні для військових – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
На Львівщині добігають кінця військові навчання Rapid Trident-2017
Наступний матеріал
Система e-Health: як працюватимуть сімейні лікарі та що зміниться для пацієнтів
Loading...