5 канал

Всеукраїнський страйк медиків: що відбувається у центрі Києва та які вимоги

У МОЗ заявили, що на акцію людей приводять примусово – активісти ж нарікають на низькі зарплати та обурюються

Медики з усієї країни зібралися у центрі столиці на попереджувальну акцію протесту. Головна вимога – виплатити заробітні плати, передає кореспондентка "5 каналу" з місця подій.

Як стало відомо, близько 8:30 на Майдані почали збиратися медики з різних регіонів країни - загалом прийшло кількасот людей, до тисячі. Організувала таку акцію профспілка медпрацівників України. Мітингарі пішою ходою рушили від Майдану Незалежності до урядового кварталу.

Протестують вони проти низьких зарплат та їх затримок, примусових відправлень у неоплачувані відпустки, скорочення штатів, браку фінансування на медикаменти.

"Проблема – невиплата заробітної плати, недостатнє фінансування на медикаменти, немає бензину на обслуговування викликів, неможливо в селі обслужити людей", – каже учасниця акції Надія Сталіс.

Ще одна учасниця Ольга Бельгмега, зазначає: "У нас тільки на тому тижні виплатили повністю за липень місяць. За серпень немає зарплати, а вже вересень, і має бути аванс". 

А от у МОЗ кажуть, що людей на цю акцію приводять примусово. Там навіть обіцяють реагувати відповідним чином. 

Додамо, що за інформацією МОЗ, станом на середину вересня заборгованість по зарплаті медикам становила близько 82 мільйонів гривень. У профспілці називають дещо інакші цифри – понад 110 мільйонів.

За коментарем стосовно акції протесту журналісти "5 каналу" звернулись до Міністерства охорони здоров'я, однак там відповіли, що коментуватиме питання виключно Уляна Супрун. Нині ж вона у відпустці.

Про ситуацію у середмісті Києва дізнайтеся більше з включення: 

Знову страйкують: Грушевського перекрита, утворились величезні затори – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Дивіться наживо на 5.UA засідання ВР і основні показники проекту Держбюджету-2018
Наступний матеріал
Пленарне засідання ВР, на якому продовжать розгляд судової і пенсійної реформ – відео
Loading...