Ілюстративне фото
Ілюстративне фото Wallpapers wide

Реформа охорони здоров'я: Медики зможуть отримувати від 10 до 23 тис. грн – нардеп

Відповідно до медичної реформи, вводиться можливість для лікаря стати суб'єктом підприємницької діяльності

Заступник голови фракції "Блоку Петра Порошенка", член Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Сергій Березенко повідомив, що після проведення реформи фінансування системи охорони здоров'я медичні працівники отримуватимуть від 10 до 23 тис. грн. заробітної плати. Про це він сказав під час брифінгу за результатами засідання Національної ради реформ.

"Ми змінюємо принцип фінансування від ліжкомісць і обігріву стін до фінансування медичної послуги, і запроваджуємо принцип "гроші йдуть за пацієнтом", – сказав нардеп.

Відповідно до запропонованої реформи, з його слів, працівники сфери медицини зможуть отримувати мінімум від 10 тис. грн до понад 23 тис. грн заробітної плати чи доходу на місяць. Крім того, зауважив Березенко, вводиться можливість для лікаря стати суб'єктом підприємницької діяльності. 

"Відповідно, він отримує найнижчу ставку податку. Так званий єдиний податок. І в державі з'явиться ринок медичних послуг і конкуренція", – сказав Березенко.

Саме це, зі слів народного депутата, забезпечить збільшення якісно наданих медичних послуг, адже "в цьому випадку лікарі самі будуть шукати свого пацієнта".

"Згідно з розрахунками МОЗ, після ухвалення запропонованої реформи, фінансування медицини з державного бюджету на одну особу складатиме близько $110 на пацієнта – це вже з самого початку реформи. І протягом 5 років цю цифру планується подвоїти – до $220", – зауважив член Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я.

Серед іншого Березенко зазначив, що враховано було також необхідність запустити систему надання електронних послуг E-Health. Крім того, додав депутат, необхідно зберегти пільги для соціально незахищених верств населення та врахувати захист учасників АТО, які безоплатно отримуватимуть всі необхідні медичні послуги.

Раніше виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла, що кількість "медичних" законопроектів скоротилася вдвічі.

Попередній матеріал
Медична реформа: Кількість законопроектів скорочено вдвічі – Супрун
Наступний матеріал
У Кривому Розі прощалися з Тарасом Григоровичем Шевченком - бійцем АТО
Loading...

Медична реформа: Кількість законопроектів скорочено вдвічі – Супрун

Найприбутковіші професії в Україні: що показала інфографіка

Рева спрогнозував підвищення середньої зарплати до 7100 грн

Чому музикантам та акторам Дніпра понизили зарплату до рівня прибиральниць – сюжет

"Нащо ви нас захопили! Ми ж працювали нормально" – жителі окупованої Керчі вимагають виплати зарплат

В Умані люди із вадами слуху зможуть викликати швидку і рятувальників за допомогою СМС