Актори та музиканти вийшли на мітинг
Актори та музиканти вийшли на мітинг 5.ua

Чому музикантам та акторам Дніпра понизили зарплату до рівня прибиральниць – сюжет

Профспілки кажуть, що за рахунок зменшення зарплат творчому персоналу було піднято зарплати до рівня "мінімалки" технічному

Під вікнами облради актори й музиканти 6 дніпровських театрів вимагали підвищення зарплати. Вони натякали, що оплата праці діячів культури скотилася майже до рівня прибиральниць. Через скорочення виплат творчі колективи почали розпадатися, передає кореспондентка "5 каналу".

Актор молодіжного театру Олександр Максяков прийшов на акцію з лялькою Гунькою. Саме вона допомагає йому заробляти на скромне життя. Актор зізнається, що шукав підробітку всі 30 років, що провів на сцені. Але тепер зарплату скоротили майже вдвічі – вижити на ці гроші стало взагалі неможливо.

"За квітень я отримав на дві тисячі менше зарплати, ніж це було зазвичай. Вполовину урізали. Ту ж "комуналку", все інше ми зобов'язані сплачувати, проте ми, на жаль, не можемо це робити", – бідкається актор Дніпровського академічного молодіжного театру Олександр Максяков.

Музикант Дніпровського театру опери і балету Юрій Носуля взагалі не має грошей, аби відправити дітей на оздоровлення. "У мене чотири дитини. Треба було зараз відправляти їх на оздоровлення, а я не маю такої можливості", – каже Юрій.

У театральній профспілці пояснюють, що зарплата творчих працівників зменшилася через підняття оплати праці технічнім працівникам.

"На фоні підняття мінімальної зарплати до 3200 це підняття відбулося за рахунок зменшення зарплати творчому персоналу. Тим підняли – а тим зменшили, тому що додаткову суму не виділили", – каже голова Дніпропетровської обласної організації профспілки працівників культури Анатолій Яловий.

На утримання театрально-концертних підприємств Дніпропетровської області в бюджеті цього року передбачено 100 мільйонів гривень. Щоб залишити зарплати акторам та музикантам на рівні 2016 року, їм не вистачає ще 20 мільйонів. Як чиновники радять театрам вихід шукати та чи задоволені актори й музиканти такими пропозиціями – дивіться в сюжеті:

Наталя Світлова, Андрій Ковбаса, Дніпро, "5 канал"

Попередній матеріал
"Збудували укріпрайон та зухвало поводяться": чому бойовики так активно гатять поблизу Катеринівки
Наступний матеріал
Наймасовіший спалах ботулізму за 5 років: лікарі борються за життя отруєних
Loading...