Національний університет оборони, випуск
Національний університет оборони, випуск 5 канал

Українські бійці в АТО отримуватимуть 7,5 тис. грн "бойових" до зарплатні

Доплати українським захисникам збільшено

Від 1 квітня українські захисники, які боронять передові позиції в АТО, отримуватимуть 7,5 тисяч гривень "бойових" додатково до зарплатні. Таким чином, розмір доплати їм збільшили ще на 1,5 тисячі гривень. Про це повідомив Верховний Головнокомандувач під час вручення дипломів випускникам Національного університету оборони, передає "5 канал".

"Для осіб, які виконують бойові завдання безпосередньо на лінії зіткнення, ми їх (доплати) збільшуємо ще на півтори тисячі гривень. І в цілому додаткове грошове забезпечення буде складати 7,5 тисячі гривень, а для тих, хто виконує бойове завдання в другій лінії оборони, ми збільшуємо ще на 1100 грн і загальний обсяг доплати складатиме 3,5 тисячі додатково", – розповів Президент України Петро Порошенко.

Цьогоріч Національний університет оборони випустив 170 військовослужбовців, які півтора року навчалися тактиці та стратегії. Тепер застосовуватимуть свої знання в зоні АТО.

Навчання пройшло й покоління випускників, які вже навчені війною. 18 місяців у теплій аудиторії були для них своєрідним відпочинком, і лише посилили бажання далі йти у бій.

Пройшов війну до навчання і Євген Межевікін. Тепер з гордістю носить Золоту Зірку Героя. Його танк, курсуючи "дорогою смерті" в Донецькому аеропорту, врятував життя десяткам побратимів. Боєць зізнається, що після фронту всидіти в аудиторії було непросто, але необхідно, щоб із командира танкового батальйону рости по службі далі, самому виправляти помилки, які на його переконання, робили в перші роки війни.

Багато хто лишили дома дружин та дітей, аби боронити країну, та повернулися з передової не всі. Без бойової підготовки, але з такою ж Золотою Зіркою на грудях як у Героя Адама Межевікіна, слухає військових дитинча. Зіркою нині нагородили його батька – Андрія Кизила з позивним "Орел". Посмертно.

Ірина Герасимова, Микола Лебедєв, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Випускники Військової академії Одеси отримали омріяні погони – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Експерт: Ми самі нагнітаємо ситуацію в Україні
Наступний матеріал
Зустріч голів МЗС країн НАТО: Чому Україна має залишатися топ-темою порядку денного
Loading...

Президент вручив "Золоту Зірку" дружині Героя України Андрія Кизила

У Міноборони розробляють принципово нову програму забезпечення житлом військових

У Вінниці військовослужбовців-контрактників почали страхувати на 100 тис. грн