Достроковий випуск офіцерів НАСВ
Достроковий випуск офіцерів НАСВ 5.ua

У Львові офіцерські погони отримали випускники Національної академії сухопутних військ

Офіцери за традицією маршем крокували плацем вишу і підкидали угору монетки – на щастя

У військових вишах випуск. У Львові офіцерські погони отримали випускники Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Дипломи та звання лейтенантів випускникам "сухопутки" третій рік поспіль вручають дочасно. Війна вимагає більшої кількості кваліфікованих кадрів. Тож вже третій рік лейтенанти отримують погони дочасно. На урочистій церемонії була кореспондент "5 каналу" Марта Шикула. 

Півтори сотні випускників національної академії сухопутних військ присягають на вірність українському народові: "Клянемося з гідністю нести військову службу. Нести високе та поважне звання офіцера України. Клянемося, клянемося, клянемося. Слава Україні! Героям Слава!. 

Серед випускників військового вишу – Олександр Шаптала. Хлопець з офіцерської династії. Його батько – легендарний комбриг 128-ї гірсько-піхотної бригади, герой України Сергій Шаптала.

"Я дуже щасливий, що цей день настав. Що сьогодні ми же усі стали офіцерами новітніх Збройних сил України", – каже хлопець.

Разом із дипломами про закінчення вишу, вчорашні курсанти отримали погони лейтенантів. Підтримати і порадіти за них прийшли рідні та друзі молодих офіцерів.

Олександра Снігур, мати випускника
Радість, гордість за сина. Але разом із тим біль та хвилювання. Самі розумієте такий неспокійний час і бути мамою офіцера дуже важко.

Через бойові дії, що тривають на Сході країни, у львівському військовому виші вже третій рік поспіль влаштовують дочасні випуски. Попри скорочений термін занять, професійних знань у випускників "сухопутки" не бракує.

Сергій Шаптала, командир 128 гірсько-піхотної бригади, говорить: "Офіцери молоді приходять підготовленими. Фахові, грамотні. Я вважаю, що підготовка дуже достойна. Вони набувають більше навиків, бо спілкуються з військовослужбовцями і солдатами".

За традицією, молоді офіцери маршем крокують плацом вишу і підкидають угору монетки – на щастя. Вже невдовзі молоді офіцери заступлять на місця постійної служби у лавах Збройних Сил України.

Марта Шикула, Євген Радіон, "5 канал"

Дивіться також фото за темою:

Випускники Військової академії Одеси отримали омріяні погони – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У столиці на патрулювання вийшла кінна поліція – сюжет
Наступний матеріал
"Ми не блокуємо, ми є дорожній рух": Півтори сотні велосипедистів виїхали на вулиці Києва
Loading...

Спецборт з пораненими українськими воїнами прибув до Львова

На заході України поліцейські вилучили 2 тисячі ящиків сурогатного алкоголю – фото

"Фальсифікату на півмільйона за добу": на заході України викрили масштабне виробництво сурогатного алкоголю

Інцидент у Львові: на будівельників впала бетонна плита, є загиблий

Кастинг мурчиків завершено: музей Івана Франка у Львові взяв на роботу кота

Загроза екологічної катастрофи: у Львові провели екстрене "сміттєве" засідання