Загроза екологічної катастрофи: у Львові провели екстрене "сміттєве" засідання

Представники міської влади запевняють – жоден полігон в Україні не приймає львівського мотлоху

Львів на межі екологічної катастрофи. За інформацією Львівської обласної адміністрації 60% сміттєвих майданчиків у місті переповнені. Перевізники кажуть, що вантажівки з львівським сміттям блокують по всій Україні, тож відходи вивозити нікуди. Обласна комісія з питань надзвичайних ситуацій зібралася на екстрене засідання. Що вирішили – у репортажі "5 каналу".

Гори непотребу вже понад місяць розкладаються просто неба на більшості сміттєвих майданчиків у спальних районах міста. Мешканці Львова з острахом чекають потепління.

Через критичну ситуацію в місті обласна комісія з питань надзвичайних ситуацій провела екстрене засідання. Санепідеміологи бідкаються: якщо у найближчі дні сміття не вивезуть – Львову загрожує екологічна катастрофа.

"Ці відходи будуть літати і збурюватися повітряні маси, і попадати туди мікроорганізми, які там знаходяться… Зараз буде можливість до тих харчових відходів, буде доступ гризунів, бродячих тварин", – заявив головний державний санітарний лікар Львівської області Роман Павлів.

Представники міської влади запевняють – жоден полігон в Україні не приймає львівського мотлоху і перевізникам просто нікуди його везти. Позбавити львів'ян непотребу пообіцяв чільник області вже до кінця тижня. Але, каже, це буде одноразово. "Ми проведемо переговори із власниками полігонів твердих побутових відходів на території Львівщини і поза межами для того, щоб забезпечити утилізацію побутових відходів… Далі ми позамітаємо місто і передамо чисте місто, так як і робили два місяці тому, владі Львова", – зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Сміттєвий колапс у Львові триває уже понад 9 місяців, відколи у травні 2016 року, після пожежі, закрили Грибовицьке сміттєзвалище.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Попередній матеріал
Росія готує потужні навчання на кінець літа – Романенко
Наступний матеріал
Діти з синдромом Дауна прийшли до Ради: виборювали свої права на роботу і самостійне життя
Loading...

Сміттєва криза: Зі Львова не вивезли понад тисячу тонн промислових відходів

З дитсадка – на лікарняне ліжко: до лікарні Львова потрапили дев'ять малят

"Нам не до лампочки": харківські еко-активісти влаштували акцію з утилізації ртутних ламп

"По-європейськи вийти з хати у старій куртці та віником у руках": у Києві відбулося масове прибирання

"$40 тис. у тубусі з-під ірландського віскі": заступник начальника Львівської митниці "погорів" на хабарі

День відкритих дверей: як у Львові гвардійці заряджали братським духом майбутніх захисників