Діти з синдромом Дауна прийшли до Ради: виборювали свої права на роботу і самостійне життя

Громадські діячі закликали депутатів продемонструвати солідарність під час голосування за законопроект "Про соціальні послуги"

Ухвалити законопроект "Про соціальні послуги" вимагають українці з синдромом Дауна. Зміни в законодавстві передусім мають урегулювати питання супроводу на робочому місці та підтриманого проживання для людей з інвалідністю. Передбачається, що закуповувати соціальні послуги має влада на місцях. Чи дослухалися народні обранці до гостей у Всесвітній день людей із синдромом Дауна – знають журналісти "5 каналу".

Ранок у родині Верхоломчуків розпочинається з кави. Зазвичай готує її Тарас. Попри те, що хлопцеві 21 рік, його мати радіє будь-якому самостійному вчинку сина. Тарас має синдром Дауна і звичайні побутові речі йому даються важче. Проте він прагне жити окремо: "Мені так зручно, бо я так захотів".

Тетяна Верхоломчук радо сприяла би розвиткові сина. Однак остерігається, що не зможе піклуватися за ним на відстані. Каже: "Він може жити окремо. Але повинен бути якийсь нагляд. Як от за кордоном. Наприклад, волонтери, які будуть їх супроводжувати. Будуть підглядати, хтось може готувати, хтось не може – допоможуть".

Тарас не раз залишався вдома один. Може сам сходити в магазин за продуктами. Але щоби Тараса працевлаштувати, як каже Тетяна, потрібен супроводжувач, який допоміг би йому адаптуватися до умов праці. Та грошей на оплату послуг такої людини держава не дає. Звернути на це увагу народних обранців у Всесвітній день людей із синдромом Дауна Тарас разом із друзями завітав до парламенту. Своїх бажань вони не приховують.

Коли особливі гості зайшли до сесійної зали, депутати привітали їх стоячи. Деякі парламентарії на знак підтримки "сонячних людей" одягли непарні шкарпетки як символ зайвої хромосоми. Громадські діячі закликали депутатів таку ж солідарність продемонструвати і під час голосування за законопроект "Про соціальні послуги".

Про головні його засади розповідає президент ВБО "Даун Синдром" Сергій Кур'янов: "Держава передбачає через законодавство право для таких людей скористатися допомогою супроводжуючого, асистента, який буде проживати з ними, допомагати планувати їхній день. Інша людина може супроводжувати на робочому місці".

Фінансуватимуть надання таких послуг місцеві бюджети, як прописано в законопроекті. Після того, як делегація залишила парламент, розпочинається голосування. "В українському суспільстві є 15 тисяч людей із синдромом Дауна. Щороку народжуються більше 400 дітей із таким синдромом. Колеги, ми маємо разом попрацювати", – виступає перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко.

296 голосів "за" у першому читанні. Тепер документ мають доопрацювати у профільному комітеті. Його представники наразі не беруться прогнозувати, коли документ знову з'явиться у сесійній залі.

Людмила Голоднік, Наталя Жижко та Микола Лебедєв, "5 канал"

Попередній матеріал
Загроза екологічної катастрофи: у Львові провели екстрене "сміттєве" засідання
Наступний матеріал
Окупаційна влада Криму вручила Умерову обвинувальний висновок
Loading...

20-річний мешканець Львівщини, хворий на ДЦП, вирушив до Лісабона на триколісному велосипеді

Інклюзивна освіта в Україні: реалії та перспективи

"Діти дощу. Запали синім": у Вінниці пройшла акція на підтримку дітей з аутизмом