5.ua

Скандал у столичній школі: батьки взялися відстоювати права дитини з особливими потребами

Із 1 вересня досі триває конфлікт в одній зі столичних шкіл. Батьки дитини з особливими потребами звинувачують директора у порушенні конституційного права їхньої дитини на освіту

Розбиралася Леся Головата.

Нелегко всидіти на стільці шестирічному Сашкові, він ретельно виконує завдання, які просить мама. Зазвичай ці заняття проводить спеціально навчена людина – особистий асистент, так званий тьютор, адже у хлопчика діагностували розлад спектру аутизму. Саме тьютори допомагають дитині адаптовуватися до зовнішнього світу, зокрема – комунікувати з однолітками та коригувати поведінку. Упродовж трьох років Сашко ходив до звичайного дитячого садка з постійним супроводом.

Батьки вирішили віддати дитину навчатися у логопедичний клас звичайної школи. Медкомісія визнала – необхідний постійний супровід. 1 вересня директор 134-ї школи відмовився допустити в клас особистого асистента Сашка, натомість запропонував супровід логопеда – штатного працівника школи.

Батьки взялися відстоювати права сина листуванням з усіма можливими посадовцями та інстанціями. Серед численних паперів – лише один зі школи, в якому написано: педрада ще 19 вересня ухвалила допустити тьютора разом із Сашком до класу. Чому лист відправили родині Моревих аж за півтора місяця – пояснює вже директор.

Натомість у директора школи свої претензії до батьків – Сашка в школу не водять, своїми скаргами фактично паралізували навчальний процес, бо постійно відбуваються перевірки. І взагалі, на думку директора, Сашкові комфортніше зі шкільним учителем, ніж із тьютором.

Конфлікт набирає обертів – множаться і стоси паперів, і взаємні звинувачення. Батьки наполягають на звільненні Юрія Шпильки з посади директора, відкрито два адміністративні провадження. Розібратися в ситуації пообіцяла міністр освіти та науки.

Допоки дорослі розбираються, Сашко озвучує своє бажання – хлопчик хоче повернутися до школи.

Леся Головата, Ігор Селянинов, "5 канал"

Попередній матеріал
Важливий день: сьогодні відбудеться саміт Україна-ЄС
Наступний матеріал
Сьогодні на саміті Україна-ЄС можуть досягнути прогресу в ратифікації Угоди про асоціацію – Порошенко
Теги:
Loading...

На Харківщині вчителька школи-інтернату намагалася продати дитину за $10 тис.

Скандал в МОН: Як у тести для школярів потрапив прокремлівський меседж "Україна і Росія – одна країна"

В Ужгороді у дворі школи на дівчинку впало дерево – дитина у реанімації

Експерти прокоментували скандальне опитування школярів в Одесі