5 канал

Експерти прокоментували скандальне опитування школярів в Одесі

У анкеті, зокрема запитували, чи є Україна й Росіє однією державою

Опитування проводилося в рамках My Media, його мета – розвиток незалежних ЗМІ та підвищення професійного рівня журналістів, в даному випадку – майбутніх журналістів. Опитування було складено для 7-11 класів. Саме цю анкету обговорювали в ефірі "5 каналу" аналітик центру CEDOS Єгор Стадний та письменниця, педагог, громадський активіст Лариса Ніцой.

Стадний сказав: "Абсолютно неграмотно сформульовані варіанти відповіді та самі питання. Вони вказують на неспроможність експертизи, яку проходять такі опитування, бо мова йде про опитування неповнолітніх, має пройти експертизу. В даному випадку це опитування пройшло опитування однієї з інституції Академії педагогічних наук".

Своєю чергою педагог Лариса Ніцой наголосила: "У мене питання до того, як сформульовані запитання у даній анкеті. Це не питання. Це стверджувальні судження. Я вважаю, що це взагалі неприйнятне запитання для наших дітей".

Натомість соціолог, Директор фонду демократичні ініціативи Ірина Бекешкіна раніше у коментарі заявила, що питання треба ставити різні, в тому числі й провокативні, а така реакція на анкету нагадала їй часи Радянського Союзу.

Відомо, що в анкеті, зокрема, були запитання російською мовою: "Україна і Росія – одна держава. Так чи ні?", "Українська і російська культури абсолютно однакові. Так чи ні?", "Україна й Росія мають бути однією державою. Так чи ні?", "Україна залишається повністю незалежною позаблоковою державою чи Україна є частиною великого союзу, який включає Росію" тощо. У МОН вже сказали, що відкликали це дослідження, тому що хочуть більш ретельно його вивчити, але зауважили, що там були і інші питання українською мовою, зокрема: "Я б хотіла, щоб Україна ввійшла в ЄС", "Демократія неможлива без хорошої вільної журналістики", тобто було кілька блоків запитань.

Попередній матеріал
Порошенко провів перемовини з Трампом: про що говорили лідери держав
Наступний матеріал
Якісні зміни в житті українців залежать від безвізового режиму найменше – Смілянський

Презентація експертного опитування "Перше півріччя роботи нового уряду: втрачені можливості чи успіх на шляху реформ?" - відео

Будні вчителів: американка виростила майже 900-кілограмовий гарбуз

Президент назвав скільки отримуватимуть вчителі у 2017 році

Гройсман: Перший етап збільшення зарплати вчителі й лікарі відчують вже у грудні 2016 року

Навчитися вижити: в яких умовах змушені здобувати освіту діти на передовій

5 канал - трансляція наживо