фото АПУ

Президент назвав скільки отримуватимуть вчителі у 2017 році

глава держави наголосив на важливості покращення якості освіти, зокрема в сільські місцевості

Президент Петро Порошенко на зустрічі з переможцями всеукраїнського конкурсу "Учитель року – 2016" з нагоди Дня працівників освіти зазначив, що за останні два роки вдалося подолати негативні тенденції в економіці Україні, що дає підстави у наступному році передбачити в державному бюджеті зростання на третину рівня заробітних плат вчителів.

Глава держави нагадав, що нещодавно відбулося засідання Ради національної безпеки та оборони, де було заслухано показники бюджету на 2017 рік. «Дав завдання Уряду щодо того, що пріоритетом на 2017 рік має бути фінансування освіти. І не на 5%, і не на 10% має бути підвищена заробітна платня.

"Ми домовилися, що ми маємо вийти на планку 33% - на третину має зрости фінансове забезпечення українського вчителя", - повідомив Президент. Глава держави зазначив, що Уряд виконав це завдання. Він зауважив, що це має стати додатковою фінансовою мотивацією, щоб найкращі фахівці залишалися в українській школі.

У 2016 році рівень заробітних плат вчителів без категорії становить 3 239 гривень, а в 2017 році має підвищитись до 4 541 гривні. Рівень зарплати вчителя вищої категорії з усіма надбавками має збільшитись з 4 483 гривень у 2016 році до 6 400 гривень у 2017 році. "Це є та динаміка, яку на сьогодні держава здатна продемонструвати, і ми зробимо все можливе, щоб це відбулось", - запевнив Президент.

Крім того, глава держави наголосив на важливості покращення якості освіти, зокрема в сільські місцевості. Президент відзначив неприпустимість ситуації, коли один вчитель викладає декілька предметів. "Маємо знайти гідну відповідь, щоб кожен учень сільської школи мав можливість отримувати якісну освіту", - наголосив Порошенко. Президент додав, що нині ведеться робота за участі Міністерства освіти, благодійних організацій для забезпечення шкіл ще 26 тис. комп’ютерів.

Також Порошенко подякував вчителям за якісне виховання молодого покоління українців. Президент розповів, що під час зустрічі з ровесниками незалежності України переконався, що молоді українці вихованні без отрути радянської пропаганди і є справжніми українцями. 

Президент зазначив, що українські вчителі підтримують високу планку виховання патріотичних, порядних та професійних випускників, які потім складають основу команди, що просуває Україну вперед. І яскравим підтвердження якості освіти є перемоги українських учнів на міжнародних олімпіадах. В цьому році молоді українці отримали 20 медалей: 3 золоті, 8 срібних та 9 бронзових.

Глава держави привітав вчителів зі святом, побажавши миру, здоров’я та нових здобутків. Президент вручив відзнаки про присвоєння почесного звання "Заслужений вчитель України" переможцям конкурсу "Учитель року – 2016": учителю історії Городищенського економічного ліцею у Черкаській області Олені Бурлаці, учительці математики середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 міста Гайсин у Вінницькій області Ользі Костенко, учительці англійської мови Берегівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 з поглибленим вивченням англійської мови у Закарпатській області Віолетті Македон та учителеві предмета "Захист Вітчизни" Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою Юрію Поповичу.

Попередній матеріал
"Тиша" на фронті: Окупанти з мінометів гатили по Павлопілю та Авдіївці
Наступний матеріал
На лінії розмежування затримали 43 автомобілі з нелегальним вантажем
Loading...

Марина Порошенко презентувала проект сучасної медіатеки

Порошенко обговорив з прем'єром Нідерландів MH-17 та безвізовий режим

Порошенко звільнив суддю Царевич через переслідування автомайданівців

Порошенко утворив Мар'їнську районну військово-цивільну адміністрацію