fdlx.com

Гройсман: Перший етап збільшення зарплати вчителі й лікарі відчують вже у грудні 2016 року

Прем'єр-міністр анонсував поступове збільшення зарплат бюджетникам

Майже вісім тисяч гривень зарплатні з бюджету отримуватиме український учитель під кінець наступного року – прем’єр Гройсман запевняє, що економічні прогнози настільки оптимістичні, що у державний кошторис на наступний рік закладене значне, утім поступове збільшення зарплат бюджетникам. Звідки візьмуться ці гроші знає Ірина Герасимова, яка на сьогоднішньому засіданні Уряду роздивлялася проект бюджету на 2017-й, що його вже завтра Кабмін відправить парламенту на ухвалення. Повідомляє кореспондент "5 каналу" Ірина Герасимова.

Без традиційних стосів паперу, лише слайди. Уряд презентує проект бюджету. Прем'єр коментує: статистики поклали на стіл йому оптимістичні цифри, які дозволять у 2017 підвищити зарплату бюджетникам.

Гройсман наголосив: "І в освіті, і в охороні здоров"я від 20 до 30% буде забезпечене таке збільшення".

Наприклад, зарплата вчителя першого розряду впродовж року зросте на майже тисячу шістсот гривень. На стільки ж має збільшитися зарплата медика вищої категорії порівняно з тим, що він заробляє зараз. Підвищення урядовці обіцяють провести  у три етапи.

Так, вчитель І категорії зароблятиме у грудні 2016 року  – 4813 грн, у січні 2017 – 5708 грн, у  травні 2017 –  6067 грн, у грудні 2017 – 6400 грн.

Лікар-терапевт вищої категорії у грудні 2016 отримуватимеь 6275 грн, у січні 2017 – 7028 грн, у травні 2017 –  7512 грн, у грудні  2017 року – 7910 грн.

Піднімати рівень економіки урядовці планують за рахунок експорту, зокрема на ринки країн Євросоюзу, а також завдяки інвестиціям. Кажуть, експертні прогнози сприятливі для вкладання грошей в український бізнес. За умов такого оптимізму  збільшиться кількість робочих місць, зросте ВВП. А от ціни так високо, як торік, уже не стрибатимуть, обіцяють чиновники. 

Степан Кубів, перший віце-прем'єр-міністр, пояснив: "Зростання ВВП прогнозується на рівні 3%, інфляція на рівні 8,1% грудень до грудня, рівень безробіття 8,7 для активно працюючого населення. Прогнозні показники є наближеними до прогнозів МВФ".

Посилаючись на міжнародну підтримку, Уряд розраховує і на підтримку внутрішню. Затвердити написані цифри тепер має Парламент. На руки народні депутати проект бюджету мають отримати уже завтра.

Гройсман при цьому наголосив: "Ми будемо мати більше двох місяців дискусій в парламенті щодо основного фінансового документу країни. Я також очікую, що і з боку опонентів буде абсолютно чесний підхід".

Як інформує кореспондент Ірина Герасимова, поставити математичну крапку в проекті бюджету урядовці планують завтра. Для цього зберуться на спеціальне засідання. але чи готові будуть народні депутати голосувати за те, що написали у стінах Кабінету Міністрів, покажуть перші дні дискусій. Уже наступного пленарного тижня.

Ірина Герасимова, Микола Лебедев, "5 канал"

Попередній матеріал
Україна судитиметься з РФ за те, що та краде нафту й газ із шельфів окупованого Криму – Президент
Наступний матеріал
В Іспанії машиніст зупинив поїзд із понад сотнею пасажирів на півдорозі, бо у нього закінчилася зміна

"Розуміємо, що це неможливо": Гриневич розповіла, якою мала б бути мінімальна зарплата вчителів

Гройсман обіцяє навчити політиків-популістів показувати реальні статки

Війна за світлі голови: випускники з окупованих територій зможуть вчитися в Україні

Вчителі, таксисти та авіадиспетчери вийшли на вулиці Парижа

Гройсман: 15 вересня уряд має затвердити Держбюджет-2017

Експерт: У держбюджеті видатки на оборону мають скласти 129 млрд грн