Учні п'яти шкіл прифронтової Красногорівки вимушені навчатися у трьох приміщеннях. З початком холодів школярі взагалі будуть змушені тулитися в одній невеликій школі, яка має справне опалення.
Натомість єдину українську школу міста поки не відновили. Над цим завданням працюють освітяни, волонтери та благодійники.
"Повністю був зруйнований дах. Ми його відновили. Крім того, 12 прямих влучень було (у приміщення школи), а тепер всі стіни поштукатурені заново. Вдячні івано-франківцям, житомирцям, черкащанам, запоріжцям – це 4 області, які відгукнулись на допомогу школі та пересилали кошти на наш рахунок. Хто десять тисяч, хто – сто, а хто – сто гривень. Завдяки їм ми змогли виконати більшість цих робіт", – сказала директор Красногорівської ЗОШ №5 Ніна Юрченко.
За словами батьків та вчителів, на ранок після обстрілу школи діти прийшли з відрами та тачками, намагаючись самотужки привести до ладу зруйновану будівлю. Вони і досі на вихідних та канікулах приходять, щоб допомагати дорослим робити ремонт.
Від снарядів постраждала і перша школа Красногорівки. Тут діти за парти сядуть не скоро. Її відновлювати не планують, адже приміщення розташоване просто на лінії вогню і постійно обстрілюється бойовиками.
"Перша школа зараз займається у приміщенні другої школи, третя – розбита, вона займається у будівлі п’ятої школи. Четверта переїхала до свого приміщення, але, знову ж таки, до холодів", – пояснив заступник голови Красногорівської військово-цивільної адміністрації Роман Коржов.
Після обстрілів латають і Красногорівську школу №2. Частково допомагають благодійники, а частково ремонт відбувається за обласні кошти. З держбюджету таки виділили гроші на відбудову. Проект робіт уже готовий, але коли вони почнуться поки невідомо. Тим часом місцевих дітей, крім математики чи біології, на уроках вчать виживати.
Євгенія Подобна, Сергій Клименко, "5 канал"