Історія однієї світлини: освідчення у коханні на передовій

  Знімок є частиною фотопроекту Міністерства оборони України "Армія. Друге народження"

  "Зробив цей знімок для моєї дружини Яни — вона тоді ще не була дружиною, у 2014 році. Це було біля російського кордону, село Маринівка. Надпис було викладено з кулеметних патронів калібру 7,62. Так я привітав Яну з першим роком наших відносин", – розповів 23-річний лейтенант ЗСУ з Миколаєва Юрій Мороз. 

  Юрій продовжив: "Це був перший день як ми приїхали туди, на локацію. Я цю фотку зробив, відправив мобільним повідомленням – і наступного дня біля Маринівки почалося все найсерйозніше і найстрашніше. Фото зроблене в окопі, викопаному в бік села. Коли нас оточили, ми з нього вели бій".

  Про себе автор романтичної історії розповів: "Навчався в університеті, почалася війна, університет не закінчив, пішов по мобілізації в 79 десантно-штурмову бригаду Миколаєва ВДВ командиром взводу, потім навчання 2 місяці, після навчань поїхали на Донбас".

  Щоб дізнатися цю історію, команда фотопроекту провела майже детективне розслідування: фото надійшло з електронної пошти Яни, на якій вона не відповідала. Ані прізвища автора історії, ані інших контактів не було залишено. Знайшлося подружжя вже напередодні виставки пошуком в інтернеті по світлині, яку Юрій використав у соцмережі. Перед Новим Роком, 31 грудня 2015-го Юрій та Яна одружилися.

  Попередній матеріал
  Речник АП розповів, як минув День знань у зоні АТО
  Наступний матеріал
  У вересні у нацполіцію Києва додатково наберуть 1000 патрульних

  Історія одного героя: розповідь про бійця з позивним "Калина", що брав участь у визволені Попасної та Лисичанська

  Ампутація та п'ять клінічних смертей: історія героя АТО

  Сила людської небайдужості: історія бійця, який втратив ногу в АТО

  Із АТО-шників в Айтішники: історія 10 демобілізованих солдат